Chroń swój rower przed kradzieżą. Nawet tak skromna opaska może uratować cię od problemu

Na rynek zawitało właśnie ciekawe zabezpieczenie rowerowe firmy Abus o nazwie CombiFlex TravelGuard, z którym wprawdzie poradzi sobie każdy złodziej ze skromnym narzędziem, ale i tak lepsze to niż nic.
Chroń swój rower przed kradzieżą. Nawet tak skromna opaska może uratować cię od problemu

Jak chronić rower przed kradzieżą? Na krótkie chwile wystarczy nawet coś skromnego

Rynek zabezpieczeń rowerowych jest ogromny, a zasada “im większe i droższe zabezpieczenie, tym jest lepsze” rzeczywiście ma uzasadnienie, ale musimy pamiętać o sytuacjach, w których wielki łańcuch zwyczajnie nie wchodzi w grę. Dla takich właśnie sytuacji powstał CombiFlex TravelGuard, czyli zabezpieczenie rowerowe, które swoją formą przypomina “większą” opaskę zaciskową z numeryczną kłódką. Jej cena nie jest jednak tak niska, bo aktualnie kupimy ją za 34,99 dolarów.

Czytaj też: Z tym sprzętem pomiarowym odkryjecie tajemnicę swoich hamulców rowerowych

To zabezpieczenie jest kierowane dla rowerzystów, którzy chcą mieć lekką i kompaktową blokadę tylko do chwilowych postojów, aby uchronić się przed złodziejami bez żadnych narzędzi, którzy mogą ot tak ukraść rower i po kilku sekundach zniknąć za rogiem. Zabezpieczenie posiada 45-centymetrową linkę ze stalowym rdzeniem i gumową powłoką oraz 3-cyfrowy cylinder zamka szyfrowego, który waży zaledwie 80 gramów. Wprawdzie byle przecinak poradzi sobie z takim zabezpieczeniem, ale nawet jeśli złodziej będzie go miał pod ręką i zacznie majstrować przy rowerze, może zapewnić właścicielowi cenne sekundy na odpowiednią reakcję.