Zapomnijcie o klimatyzacji i postawcie na naturę. Ta firma udowadnia, że tak rzeczywiście się da

W dążeniu do budowania domów, które “szkodzą” środowisku możliwie najmniej zarówno w krótkiej, jak i dłuższej perspektywie, wiele firm stara się łączyć nowoczesne rozwiązania z naturą i do takich właśnie firm zalicza się PAE, odpowiadająca za projekt Casa Caoba.
Zapomnijcie o klimatyzacji i postawcie na naturę. Ta firma udowadnia, że tak rzeczywiście się da

Casa Caoba to istny ekologiczny raj na ziemi. Takich domów dziś potrzebujemy

PAE to kolumbijska firma architektoniczna, która pochwaliła się właśnie projektem niewielkiego domu Casa Caoba, wyróżniającego się przede wszystkim swoim połączeniem z naturą. W tym właśnie domu wykorzystuje się maksymalnie naturalne materiały i pasywne chłodzenie, aby stworzyć wygodną i zrównoważoną przestrzeń życiową.

Dom różni się od innych projektów tym, że względem nich został już wybudowany w zbocze wzgórza Anapoima w Kolumbii i składa się z pięciu równoległych ścian, które rozciągają się na zewnątrz, tworząc cztery jednostki mieszkalne i centralny taras relaksacyjny. Szczególnym elementem tego domu jest pokój dzienny z możliwością “otworzenia” się na naturę, zapewniając zarówno naturalną wentylację, jak i dostęp do naturalnego światła.

Czytaj też: Wyjątkowy budynek wykonany z drewna. Zazdrościmy studentom

Dom został zaprojektowany tak, aby wtapiał się w naturalne otoczenie i oferował wspaniałe widoki na dżunglę, a wewnątrz niego znalazł się mały basen, duży prysznic z kamiennymi ścianami oraz główna sypialnia z ukrytym schowkiem. Ze względu na swój projekt nie wymaga klimatyzacji i tym samym pokazuje, jak małe domy mogą być innowacyjne, przyjazne dla środowiska i po prostu piękne. Jego ceny jednak nie znamy.