Oto Bumper Pedals, czyli potencjalnie najlepsze platformy pedałów rowerowych

Kickstarter oraz Indiegogo to miejsca, w których możecie odnaleźć całą masę ciekawych gadżetów. Zwłaszcza do rowerów, które są od kilku lat na wielkiej fali popularności. Najnowszym tego przykładem są Bumper Pedals, czyli potencjalnie najlepsze platformy pedałów rowerowych.
Oto Bumper Pedals, czyli potencjalnie najlepsze platformy pedałów rowerowych

Bumper Pedals to platformy pedałów rowerowych, które powstały po to, żeby chronić ciebie i otoczenie

Zacznijmy może od tego, czym dokładnie są Bumper Pedals, bo tak się składa, że nie są to “platformy pedał, jak każde inne”. Są to bowiem platformy zaprojektowane specjalnie z myślą o osobach, którym zdarza się np. zawadzić o ścianę lub uderzyć platformami w nogi podczas jazdy, co w przypadku solidnych metalowych platform (na dodatek z kolcami), może zaszkodzić nie tylko nogawkom spodni, ale też skórze i mięśniom, a ból może być wtedy czyimś najmniejszym zmartwieniem. Rozwiązanie tego problemu jest jednak proste.

Czytaj też: Najlepszy kask na rower elektryczny? W ten model uwierzyły całe setki ludzi

Startup Intrinsic Cycles z siedzibą w Salt Lake City proponuje platformy pedał, które posiadają konwencjonalną stalowo-aluminiową ramę i oś, ale są pokryte grubą powłoką przemysłowej pianki uretanowej o zamkniętych komórkach. Po obu stronach każdego pedału znajduje się również duży wymienny plaster taśmy, który zapewnia, że nawet w deszczu obuwie nie będzie się na nich ślizgać. Każdy pedał ma wymiary 88 na 100 na 30 mm, a para waży około 482 gramów. Cena takiego gadżetu wynosi aktualnie 35 dolarów, ale po wejściu do sprzedaży detalicznej urośnie do 49 dolarów.

PS – po więcej materiałów najwyższej jakości zapraszamy na Focus Technologie. Subskrybuj nasz nowy kanał na YouTubie!