W USA produkcja akumulatorów do samochodów wejdzie na nowy poziom

Wielka zmiana w transporcie jest jeszcze przed nami, a zanim do niej dojdzie, rewolucji doczeka się zorientowany wokół niej przemysł. Przykładem tego będzie produkcja akumulatorów do samochodów, która w USA wejdzie na nowy poziom, dzięki nowej wyjątkowej spółce.
LG Energy Solution and Hyundai Motor Group to Establish Battery Cell Manufacturing Joint Venture in the U.S.

LG Energy Solution and Hyundai Motor Group to Establish Battery Cell Manufacturing Joint Venture in the U.S.

Produkcja akumulatorów do samochodów elektrycznych w USA doczeka się kolejnego ważnego gracza

Dowiedzieliśmy się właśnie, że Hyundai Motor Group i LG Energy Solution (LGES) ogłosiły utworzenie spółki joint venture w celu wybudowania w USA fabryki akumulatorów do pojazdów elektrycznych o wartości 4,3 mld dolarów. Wiemy, że zakład będzie zlokalizowany w Savannah w stanie Georgia tuż obok dedykowanej fabryki Hyundai EV, a jego zdolność produkcyjna wyniesie 30 GWh, co wystarczy do zasilania 300000 pojazdów elektrycznych rocznie. Kilka lat minie jednak, zanim w ogóle z linii montażowej wyjedzie pierwszy akumulator, jako że budowa zakładu rozpocznie się w drugiej połowie 2023 roku, a produkcja ma ruszyć do końca 2025 roku.

Czytaj też: Nie jeden, nie dwa, a 23 pobite rekordy. Elektryczny hipersamochód pokazał pazur

Wspólne przedsięwzięcie ma na celu zaspokojenie rosnącego popytu na pojazdy elektryczne w USA i skorzystanie z ulg podatkowych oferowanych przez administrację Bidena na inicjatywy ekologiczne. Pewne jest, że z racji partnerstwa ogniwa akumulatorowe produkowane w tej fabryce będą wykorzystywane w modelach Hyundai, Kia i Genesis EV, a w ogólnym rozrachunku sama placówka nie będzie aż tak wielka. Największą fabryką akumulatorów do pojazdów elektrycznych w USA jest aktualnie Gigafactory 1 firmy Tesla w Nevadzie, która ma zdolność produkcyjną na poziomie 35 GWh w skali roku i ma zostać zwiększona do 105 GWh w najbliższej przyszłości.

PS – po więcej materiałów najwyższej jakości zapraszamy na Focus Technologie. Subskrybuj nasz nowy kanał na YouTubie!