Podbój kosmosu wymaga taniej siły roboczej. Roboty mają nam ją zapewnić

Tokijska firma zebrała właśnie 30 milionów dolarów na podbój kosmosu w zupełnie inny sposób, niż to sobie wyobrażacie. Nie są to bowiem tanie sprawy, ale na szczęście roboty mogą zapewnić oszczędności, których ludzkość koniecznie potrzebuje.
Podbój kosmosu wymaga taniej siły roboczej. Roboty mają nam ją zapewnić

Roboty w roli taniej siły roboczej. Tak podbój kosmosu widzi Gitai

Gitai to japoński startup, który właśnie zebrał 30 milionów dolarów, aby opracować kosmiczną siłę roboczą, która może wykonywać różne zadania, takie jak budowa, inspekcja i konserwacja w kosmosie. Roboty tej firmy mogą 100-krotnie obniżyć koszty operacji kosmicznych, zastępując ludzką siłę roboczą i drogi sprzęt, a tak przynajmniej uważa dyrektor generalny, Sho Nakose.

Czytaj też: Naukowcy uszyli sweter robotowi i voila – zyskał zmysł dotyku

W artykule wspomniano również, że firma Gitai z powodzeniem przeprowadziła demonstrację techniczną wewnątrz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) w 2021 roku i planuje przeprowadzić kolejną już poza ISS jeszcze w tym roku. Roboty Gitai mają humanoidalny kształt i zręczne ręce, które mogą używać tych samych narzędzi, co ludzie i zostały zaprojektowane do zdalnego sterowania przez operatorów na Ziemi lub na orbicie, przy użyciu telepresence i haptycznego sprzężenia zwrotnego.

PS – po więcej materiałów najwyższej jakości zapraszamy na Focus Technologie. Subskrybuj nasz nowy kanał na YouTubie!