Przyszłość motoryzacji pod lupą. Toyota zdradziła sekretne plany

Toyota wyjawiła swoje sekretne plany na przyszłe amerykańskie laboratorium akumulatorów, które ma wesprzeć rozwój pojazdów elektrycznych. Powstanie w USA i jego cel będzie prosty – ma zrewolucjonizować układy napędowe BEV.
Przyszłość motoryzacji pod lupą. Toyota zdradziła sekretne plany

Nowe laboratorium Toyoty w Michigan w USA powstanie do 2025 roku. Będą w nim powstawać zaawansowane akumulatory

Toyota ogłosiła plany budowy nowego centrum badań i rozwoju baterii w Michigan w USA do 2025 roku. Będzie ono skupiać się na opracowywaniu zaawansowanych technologii akumulatorowych dla pojazdów elektrycznych (EV), a w tym akumulatorów półprzewodnikowych, akumulatorów litowo-jonowych i systemów hybrydowych. Prezes i dyrektor generalny Toyoty, Akio Toyoda, powiedział, że to nowe centrum pomoże firmie przyspieszyć strategię elektryfikacji i stworzyć bardziej zrównoważoną przyszłość mobilności.

Czytaj też: To już pewne. Tak dużego ekranu zewnętrznego co Motorola Razr 2023 nie będzie miał żaden inny składak

Będzie arcyważnym elementem wysiłku Toyoty w dążeniu do osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 roku sprzedaży 8 milionów zelektryfikowanych pojazdów rocznie do 2030 roku, a w tym 2 milionów pojazdów akumulatorowo-elektrycznych i pojazdów z ogniwami paliwowymi. Firma planuje również zainwestować 13,5 miliarda dolarów w dostawy baterii do 2030 roku i zapewnić wystarczającą pojemność baterii dla 3,5 miliona pojazdów elektrycznych rocznie do 2030 roku.

PS – po więcej materiałów najwyższej jakości zapraszamy na Focus Technologie. Subskrybuj nasz nowy kanał na YouTubie!