Ile będzie ważył Starfield? Gra o nieskończonym potencjale eksploracyjnym może przerazić

Wygląda na to, że całe uniwersum swoje waży. Dowiedzieliśmy się, jak wiele miejsca na dysku zajmie nam Starfield, czyli nadchodząca produkcja AAA Bethesdy, która powstawała przez prawie dekadę.
Ile będzie ważył Starfield? Gra o nieskończonym potencjale eksploracyjnym może przerazić

Waga gry Starfield sprawia, że niskie ceny SSD są dla nas wręcz wybawieniem

Pisałem już o tym, jak to Starfied pozbawi cię pieniędzy, jako że Bethesda wyjawiła informacje na temat swoich planów wydawniczych oraz różnych pakietów. Wygląda jednak na to, że produkcja firmy nawet może zmusić niektórych graczy do zakupienia nowych dysków, aby pomieścić przynajmniej 125-gigabajtową paczkę plików, które będą składać się na Starfielda. To dużo, a nawet bardzo dużo, jeśli gracie na konsoli i korzystacie wyłącznie z fabrycznego dysku.

Czytaj też: Ten robot potrafi grać w piłkę nożną. Nie przebije Messiego, ale może uratować ci życie

Na całe szczęście obowiązek posiadania dysku SSD nie jest już tak dużym problemem. Przynajmniej nie tak dużym, jak właśnie 125-gigabajtowy zbiorek plików, bo SSD stały się już standardem. Jeśli z kolei zastanawia was to, dlaczego gry stają się coraz “cięższe”, to zapoznajcie się z artykułem na ten temat, w którym wyjaśniałem tego przyczyny i lenistwo deweloperów. Pozostaje więc cieszyć się z tego, że aktualnie dyski SSD są bardzo tanie.

PS – po więcej materiałów najwyższej jakości zapraszamy na Focus Technologie. Subskrybuj nasz nowy kanał na YouTubie!