Brakuje ludzi do planszówek? Spokojnie, roboty już ich zastępują

Jeśli interesujecie się planszówkami i regularnie w nie gracie, to zapewne nie raz dręczył was ciągły brak ludzi do grania. Chińska firma rozwiązała jednak ten problem, prezentując robota, który może grać w gry planszowe z ludźmi przy użyciu wizji komputerowej i przetwarzania języka naturalnego.
Brakuje ludzi do planszówek? Spokojnie, roboty już ich zastępują

Robot do grania w planszówki. Teraz brak znajomych już nie będzie straszny

Chińska firma SenseTime zaprezentowała swojego najnowszego wyjątkowego robota o nazwie SenseGame, w którego tchnęła swoje doświadczenia na poletku sztucznej inteligencji. Ten robot może rozpoznawać różne gry planszowe, takie jak szachy, warcaby i Go (na zrozumienie np. najnowszego Wiedźmina: Stary Świat nie liczcie), oraz wchodzić w interakcje z ludzkimi graczami za pomocą głosu i gestów. Może również dostosować poziom trudności do umiejętności gracza oraz przekazywać informacje zwrotne i wskazówki, aby umożliwić mu udoskonalanie się.

Czytaj też: Iranowi nie ma co wierzyć. Procesor kwantowy kraju to jakiś żart

SenseGame jest częścią wysiłków SenseTime mających na celu zaprezentowanie potencjału sztucznej inteligencji w edukacji, rozrywce i interakcjach społecznych. Do działania robot ten wykorzystuje kamerę i algorytm wizji komputerowej, aby wykrywać oraz analizować gry planszowe w rzeczywistym świecie. Potrafi rozpoznawać kształty, kolory i pozycje pionów i planszy oraz wykorzystywać je do określania stanu gry i ruchów wedle konkretnych zasad. Może również wykorzystywać przetwarzanie języka naturalnego do rozumienia poleceń głosowych i gestów ludzkich graczy oraz reagować własnym głosem i działaniami.

PS – po więcej materiałów najwyższej jakości zapraszamy na Focus Technologie. Subskrybuj nasz nowy kanał na YouTubie!