Najlepsza kurtka do biegania. Aerogami redefiniuje zewnętrzne okrycie wierzchnie

Firma Nike pochwaliła się swoją innowacyjną kurtką do biegania Aerogami, zapowiadając jednocześnie jej premierę. Jeśli w rzeczywistości zaoferuje dokładnie to samo, co na papierze, będzie to najpewniej najlepsza kurtka do biegania.
Najlepsza kurtka do biegania. Aerogami redefiniuje zewnętrzne okrycie wierzchnie

Nike Aerogami to potencjalnie najlepsza kurtka do biegania

Wybór sportowej odzieży zawsze jest problematyczny, jako że stawia kupującego przed szerokim wyborem, który powstał głównie po to, aby każdy typ sportowca znalazł coś dla siebie. Przykładowo kurtka do biegania powinna zapewniać komfort, ochronę i wydajność w różnych warunkach pogodowych i przy różnej intensywności biegu, ale przede wszystkim powinna “oddychać” przy jednoczesnym powstrzymywaniu np. deszczu

Tutaj do gry wchodzi Aerogami, a więc nowa technologia opracowana przez Nike w celu stworzenia bardziej oddychającej odzieży sportowej z wentylacją na żądanie. Jest ona inspirowana origami, co widać po szeregu fałd budujących kurtkę, które otwierają i zamykają otwory wentylacyjne w zależności od temperatury ciała użytkownika i poziomu potu. Te są z kolei umieszczone w strategicznych obszarach, w których biegacze najbardziej się nagrzewają i pocą, takich jak klatka piersiowa i plecy z rozróżnieniem obu płci.

Czytaj też: Najlepsze wkładki do butów w historii. Chłodzą i grzeją za zupełną darmochę

Pierwszym produktem, w którym zastosowano technologię Aerogami, jest kurtka Nike Run Division Aerogami Jacket, która została zaprojektowana tak, aby zapewnić biegaczom komfort i chłód w różnych warunkach pogodowych i przy różnej intensywności biegu. Kurtka wykorzystuje również materiał Storm-FIT ADV, który jest wodoodporny i wiatroszczelny, a aktualnie oczekuje się, że damska wersja kurtki zostanie wprowadzona na rynek w lipcu 2023 roku, podczas gdy wersja męska pojawi się jesienią 2023 roku.

PS – po więcej materiałów najwyższej jakości zapraszamy na Focus Technologie. Subskrybuj nasz nowy kanał na YouTubie!