Hulajnoga elektryczna i przenośne źródło energii w jednym. Oto Splach M8

Firma Splach z Los Angeles rozpoczęła kampanię Indiegogo, na której możecie zarezerwować dosyć wyjątkową hulajnogę elektryczną, która zaskakuje nie tylko mocą, ale też funkcjonalnością.
Hulajnoga elektryczna i przenośne źródło energii w jednym. Oto Splach M8

Elektryczna hulajnoga M8 (Mukuta 8) od Splach już do kupienia na Indiegogo

Splach oparł swoją elektryczną hulajnogę na ramie ze stopu aluminium 6082-T6, która wytrzymuje maksymalne obciążenie 120 kg na pokładzie o długości 53 cm i szerokości 22 cm, którego prześwit dzięki 8-calowym oponom wynosi 14,5 cm. Jest więc to hulajnoga z wyższej półki, co potwierdza nie tylko sam udźwig, ale też podwójne pyłoszczelne zawieszenie, stopień ochrony IP54, hamulce tarczowe, rozbudowany system oświetlenia, a przede wszystkim obecność dwóch silników elektrycznych.

Te zapewniają po 208 watów mocy szczytowej, co ma przekładać się na przyspieszenie do maksymalnie 45 km/h w ledwie 5,9 sekundy na najwyższym z 6 trybów. Wydajność potwierdza możliwość wjeżdżania na wzniesienia o nachyleniu do 40 procent, co jednak z marszu ogranicza wyjmowalny akumulator pokładowy o pojemności 748,8 Wh, który teoretycznie zapewnia do 62 km zasięgu na jednym ładowaniu. Nie jest to wprawdzie wielki bank energii, ale z odpowiednim konwerterem (sprzedawany jako dodatek) może posłużyć nie tylko jako tradycyjny powerbank z USB-C, ale też “gniazdko sieciowe”.

Czytaj też: Premiera RIDER Monster Turbo z dużymi, bezpiecznymi kołami. Ta hulajnoga zadba, byś nie przekraczał prędkości

Cena Splach M8 wynosi aktualnie 999 dolarów i jest przeznaczona raczej dla tych, którzy długo się zastanawiać nie będą. Śpieszcie się więc z zakupem na Indiegogo, jeśli tego typu połączenie funkcji podbiło wasze serce.