Szukasz ciekawego e-bike? Elektryczny rower Unio E20 może Ci się spodobać

Unio E20 w wersji na 2024 rok modelowy właśnie zadebiutował. Nie jest to zwyczajny elektryczny rower, a dzieło, które powinno spodobać się zwłaszcza osobom jeżdżącym dużo po mieście.
Szukasz ciekawego e-bike? Elektryczny rower Unio E20 może Ci się spodobać

Kalifornijska firma Dahon pokazała Unio E20 na 2024 rok

Dahon Unio E20 2024 to idealny przykład wszechstronnego miejskiego roweru elektrycznego, który po aktualizacji stał się jeszcze lepszym wyborem dla wszystkich “mieszczuchów”. Wykorzystuje składaną ramę ze stopu aluminium z zawiasem ViseGrip, który umożliwia złożenie e-bike do rozmiaru 81 x 42 x 71, ułatwiając tym samym przenoszenie tego 18,7-kilogramowego jednośladu.

Poza mechanizmem składania i koniecznymi wzmocnieniami strukturalnymi, najwięcej w tym e-bike waży zarówno silnik między korbami o mocy 200 watów, jak i 342-Wh akumulator. Podczas gdy silnik jest w stanie zapewniać wspomaganie do 32 km/h, wykorzystując do tego czujnik momentu obrotowego, akumulator jest w stanie zapewniać energię na dystansach do nawet 100 kilometrów.

Czytaj też: Ten miejski rower elektryczny powstał z myślą o komforcie. Sprawdź, czy ma to sens

Dahon Unio E20 wykorzystuje 20-calowe aluminiowe obręcze z niestandardowymi 2-calowymi oponami, hamulce tarczowe, pełne oświetlenie z automatycznym włączaniem i wyłączaniem na podstawie czujnika światła oraz zapewnia dostęp do wyświetlacza LCD z najważniejszymi informacjami. Wisienką na torcie są składane platformy pedał, pełne błotniki, podpórka boczna oraz tylny bagażnik. Tego typu połączenie będzie kosztować zapewne około 2699 dolarów, czyli tyle, ile Unio E20 na aktualny rok modelowy.