Odnaleziono go po dekadach. To gratka dla każdego fana Star Wars, ale jego cena przeraża

Uważany dotąd za zagubiony model statku kosmicznego z kultowego filmu z 1977 roku “Gwiezdne Wojny: Epizod IV – Nowa nadzieja” (Star Wars: New Hope) został nieoczekiwanie odnaleziony i zmierza wielkimi krokami na aukcję.
Odnaleziono go po dekadach. To gratka dla każdego fana Star Wars, ale jego cena przeraża

X-Wing z filmu Star Wars: Epizod IV trafi na aukcję

Odnaleziony właśnie 20-calowy model myśliwca X-wing został stworzony przez zmarłego amerykańsko-chińskiego projektanta modeli, Grega Jeina. Ten jegomość był nie raz doceniany w świecie efektów wizualnych i został nawet niegdyś nominowany do Oscara za najlepsze efekty wizualne. Sam model nie jest byle kawałkiem styrenu, akrylu, metalu i żywicy, a jednym z zaledwie czterech głównych modeli filmowych w skali 1:24, który to jest wyposażony w sterowane z użyciem serwomechanizmow skrzydła, które rozkładają się w “pozycji ataku”.

Czytaj też: Elektryczny rower Scorpion X2 zadebiutował. Bez uprawnień się nie obejdzie

Model został odnaleziony przypadkowo w jednym z pudełek wypełnionych styropianem i teraz trafi na aukcję za początkową cenę rzędu 400000 dolarów. Niekoniecznie musi się sprzedać, bo tak się składa, że nie jest to pierwszy raz, gdy istna relikwia z “Gwiezdne Wojny: Epizod IV – Nowa nadzieja” trafia na aukcję. Wcześniej ceremonialna sukienka księżniczki Leii miała przynieść od 1 do 2 milionów dolarów, ale finalnie nie znalazła nabywcy. X-Wing ma jednak tę przewagę, że jest zarówno lepiej wyceniony, jak i po prostu znacznie lepszym rekwizytem od sukienki.