Ten perfekcyjny silnik jest kluczem do rewolucji samochodów elektrycznych

Ledwie kilka dni temu pisałem o tym, jak to firma ZF zrewolucjonizuje rynek elektrycznych samochodów swoim nowym silnikiem, a tu proszę – doczekaliśmy się kolejnej wyjątkowej jednostki napędowej. Tym razem mowa o dziele firmy Mahle, która ma odmienić rynek samochodów elektrycznych.
Ten perfekcyjny silnik jest kluczem do rewolucji samochodów elektrycznych

Nowy silnik do samochodów elektrycznych od Mahle ma ogromny potencjał

Firma Mahle, jeden z globalnych liderów w dostarczaniu części samochodowych, zaprezentował swoją nową innowację – “silnik doskonały”. Połączono w nim dwa wcześniejsze koncepty – silnik MCT, który nie korzysta z magnesów ziem rzadkich oraz oferuje bezdotykowe przenoszenie mocy, oraz silnik SCT z zaawansowanym systemem chłodzenia.

Czytaj też: Twój pierwszy samochód elektryczny będzie tańszy. Świat akumulatorów zmienia się na naszych oczach

W praktyce, dzięki MCT, silnik jest bardziej ekonomiczny, niezależny od chińskich dostaw metali ziem rzadkich, a do tego osiąga efektywność przekraczającą 95%. Natomiast innowacyjny system chłodzenia w SCT pozwala silnikowi pracować niemalże na pełnej mocy bez ryzyka przegrzewania się. Połączenie tych dwóch technologii przekłada się na ekstremalną wydajność, długą żywotność i możliwość odzyskiwania ciepła. Dlatego też firma Mahle uważa, że zapoczątkowała coś wyjątkowego w elektromobilności, choć nic nie wiadomo o terminie wejścia do produkcji.