Masz kartę GeForce i grasz w Starfielda? Mamy dla ciebie dobre informacje

Starfield na kartach graficznych Nvidia GeForce będzie tylko lepszy. Postara się o to nie tylko producent kart graficznych, ale też Bethesda.
Masz kartę GeForce i grasz w Starfielda? Mamy dla ciebie dobre informacje

Karty graficzne GeForce i Starfield to coraz lepszy duet

Nvidia nie zwlekała z wydaniem sterownika “Game Ready” dla wyjątkowo oczekiwanej gry Starfield, co pozwoliło jej czasowo wyprzedzić zarówno Intela, jak i AMD. Mimo typowych dla gier od Bethesdy dziwactw, ten sterownik zachował się dobrze, choć nieco ustępował pod względem wydajności AMD. Tyle tylko, że użytkownicy sprzętu Nvidia i Intel doznali “dziwnie gorszych doświadczeń” w porównaniu do swoich odpowiedników korzystających z AMD, co było zapewne spowodowane przedwczesnym i znacznie rozleglejszym procesem optymalizacji gry pod Radeony.

Czytaj też: Odnaleziono go po dekadach. To gratka dla każdego fana Star Wars, ale jego cena przeraża

Nvidia jednak nie odpuściła i wprowadziła właśnie aktualizację Over-The-Air (OTA), która skupia się głównie na poprawie obsługi Resizable BAR. Ta aktualizacja jest kompatybilna zarówno z kartami graficznymi GeForce RTX 30, jak i 40 w komputerach stacjonarnych i laptopach. Gracze korzystający z obecnych sterowników 573.34 lub 537.14 mogą oczekiwać, że ta aktualizacja OTA zostanie automatycznie zastosowana, zwiększając wydajność w Starfieldzie o średnio 5 procent.

Zaangażowanie Nvidii w usprawnianie rozgrywki w Starfield jest jednak widoczne nie tylko w sterownikach, bo jest już pewne, że Bethesda zaktualizuje swoją produkcję o dodatek technologii DLSS 3.0.