Polacy chcą zabrać cię na przygodę w Starożytnej Grecji. W Builders of Greece zagrasz już za darmo

Lato chyli się już ku końcowi, ale dzięki Builders of Greece: Prologue słońce może zostać z wami na znacznie dłużej i to za zupełną darmochę.
Polacy chcą zabrać cię na przygodę w Starożytnej Grecji. W Builders of Greece zagrasz już za darmo

Premiera Builders of Greece: Prologue

Po okresie zamkniętych testów polskie studio Blum Entertainment udostępniło na platformie Steam swoją pierwszą grę – Builders of Greece w wersji Prologue. W produkcję może zagrać każdy chętny i to bez wydawania na nią nawet złotówki. Gra jest bowiem dostępna całkowicie za darmo, służąc jako wizytówka tego, na co aktualnie stać firmę w sektorze tytułów z gatunku City Builder, czyli budowania miast.

Czytaj też: Jak powstają gry wideo? Pracuję w gamedevie i opowiadam, jak się to robi

Builders of Greece: Prologue zabiera gracza na słoneczną wyspę pełną urodzajnych gleb i surowców, stawiając przed nim zadanie postawienia cudu architektury, którego będą zazdrościć wszystkie okoliczne polis. Wyzwanie nie jest łatwe, bo w trakcie podróży na wyspę osadnicy przeżyli koszmar i to od gracza zależy to, jak szybko (i czy w ogóle) wyprowadzi swoich poddanych na prostą i wróci do realizowania głównego zadania. W tym celu musi zbudować ekonomię wielkiego polis od samych podstaw, dbając o regularne i pewne dostawy jedzenia, materiałów budowlanych oraz ogólne szczęście wśród obywateli.

Podczas realizowania głównych celów misji, która jest zaprojektowana na maksymalnie dwie godziny zabawy, gracz skupia się przede wszystkim na budowaniu kolejnych budynków oraz zarządzaniu wieloma surowcami. W grze nie brakuje ponadto systemu rozwoju w formie permanentnych perków z wykorzystaniem technologii, możliwości dostosowywania podatków, handlowania czy bezpośredniego wpływania na szczęście ludzi z wykorzystaniem specjalnych dóbr oraz budynków usługowych. Wisienką na torcie jest pełna narracja ze zdubbingowanym narratorem, wsparcie wielu wersji językowych, rozbudowany tutorial, uczący gracza zasad gry, system walki i zarządzania armią oraz możliwość zapisywania i wczytywania w dowolnym momencie.

Czytaj też: Pierwsza gra w Unity – podsumowanie projektu [OZDGD #9]

Wedle twórców, Builders of Greece: Prologue w ostatnich tygodniach miało na dodatek zostać doszlifowane do perfekcji za sprawą zamkniętych testów, w których udział wzięło ponad 10000 graczy, dzieląc się przy okazji wrażeniami oraz napotkanymi błędami. Sprawdźcie więc, czy rzeczywiście miało to miejsce, dając tej produkcji szansę.