Czy procesory Intel Meteor Lake zawitają na rynek PC?

Odkąd tylko pojawiły się plotki na temat odświeżenia procesorów Raptor Lake w formie Core 14. generacji, od razu zaczęliśmy zakładać, że procesory Intel Meteor Lake nigdy nie zawitają na rynek PC. Dziś dostaliśmy na to jednoznaczną odpowiedź.
Nowe procesory Intela
Nowe procesory Intela

Procesory Intel Meteor Lake jednak trafią do PC

Premiera procesorów Intel Core Meteor Lake w wersji dla komputerów stacjonarnych ma mieć miejsce w 2024 roku, o czym dowiedzieliśmy się z niedawnego wywiadu. Tak więc oto liczne spekulacje zostały ukrócone i po premierze Meteor Lake w laptopach (14 grudnia) poczekamy przynajmniej kilka tygodni na ich desktopowe wersje… ale tak naprawdę mamy teraz więcej pytań, niż odpowiedzi.

Czytaj też: Przyszłość Intela, jak na tacy. Firma zagrała z nami w otwarte karty

Wiemy, że w 2024 roku Intel ma zamiar wprowadzić na rynek również procesory Arrow Lake-S, czyli bezpośrednich “jednorocznych” następców Raptor Lake-S, więc gdzie dokładnie wcisną się procesory Meteor Lake? Czy zadebiutują bliżej premiery Arrow Lake-S i będą stanowić dla nich ciekawą alternatywę, czy będą koegzystować bezpośrednio z Core 14. generacji? Aktualnie odpowiedź na to jest wręcz niemożliwa do udzielenia, co tyczy się nawet spekulacji co do tego, co dokładnie planuje Intel.