Zegary procesorów Intela sięgną sufitu. Na takie częstotliwości nie jesteście gotowi

Wiemy już, że Intel swoimi Core 14. generacji w postaci odświeżonych układów Raptor Lake-S podniesie poprzeczkę wydajności jeszcze wyżej. To, czego nie wiedzieliśmy, sprowadza się do planów, które mają aktualnie proeducenci pokroju MSI.
Zegary procesorów Intela sięgną sufitu. Na takie częstotliwości nie jesteście gotowi

MSI szykuje potężne płyty dla równie potężnych procesorów

Jak to zwykle bywa przy premierze nowej generacji procesorów centralnych (CPU), tym razem producenci również mają zamiar wprowadzić na rynek szereg całkowicie nowych płyt głównych. Dla najwydajniejszych modeli będzie to idealną okazją do zwiększenia potencjału Core 14. generacji na ciągle tym samym gnieździe LGA-1700, a zwłaszcza najwydajniejszych z serii -K.

Czytaj też: Przyszłość Intela, jak na tacy. Firma zagrała z nami w otwarte karty

Przykładowo MSI dąży już do uproszczenia procesu podkręcania procesorów Intel z serii K, co może zostać ograniczone dla modeli z serii Z790 MAX. Trudno się temu dziwić, bo wedle przecieków, producent ma zamiar automatycznie podnosić taktowanie Core i9-14900K i -KF z 6 GHz osiąganych w ramach funkcji Thermal Velocity Boost do aż 6,3 GHz, co będzie dostępne z poziomu jednego kliknięcia. Cena Ace MAX Z790 nie będzie jednak niska – powinniśmy przygotować się na kwotę blisko 4000 zł, jako że model Ace Z790 jest do kupienia za ~3600 zł.