Pierwsze na świecie… turbiny słoneczne? Wyjątkowa hybryda generuje prąd z dwóch źródeł

Od dawna wskazuje się, że to turbiny wiatrowe i panele słoneczne będą stanowić podstawę nowej ery energetyki, ale oba te rozwiązania dręczy zbyt duża zależność od warunków pogodowych i nie inaczej jest z tym pierwszym na świecie dziełem w formie hybrydy.
Pierwsze na świecie… turbiny słoneczne? Wyjątkowa hybryda generuje prąd z dwóch źródeł

Potężne turbiny słoneczne już tu są i generują prąd z dwóch źródeł

Zaprezentowana właśnie światu Wieża Wiatrowo-Słoneczna (WST) to na wskroś wyjątkowy system odnawialnej energii, który stanowi przełomowe połączenie energii wiatrowej i słonecznej. Jest ono zdolne do wytwarzania imponujących 234,154 kWh energii rocznie, łącząc w sobie to, co najlepsze z obu światów i tym samym stając się symbolem nadziei na ekologiczną produkcję energii elektrycznej. Jednak to nie tylko byle połączenie panelu słonecznego z turbiną wiatrową.

Czytaj też: Panele słoneczne z perowskitu doczekały się ratunku. Ta powłoka rozwiązuje ich największy problem

Jedną z wyjątkowych cech WST jest zdolność do wykorzystywania energii wiatrowej w szerokim zakresie prędkości wiatru. Może wytwarzać energię elektryczną w warunkach tak łagodnych, jak wiatr o prędkości około 8 km/h i wytrzymać wiatr o prędkości aż 120 km/h. Ta wszechstronność sprawia, że WST stanowi wszechstronne rozwiązanie dla regionów o zróżnicowanych warunkach wiatrowych, zapewniając stałą produkcję energii niezależnie od pogody. Zwłaszcza że jej panel słoneczny jest zaprojektowany w celu maksymalizacji produkcji energii, a funkcja samoczyszczenia utrzymuje jego optymalną funkcjonalność, przekładając się na 38-procentowy wzrost wydajności energii słonecznej.