Elektryczny pojazd zwiadowczy eLRV na celowniku Armii USA

Armia USA chce zmienić się na lepsze i to nie tylko w zakresie swoich możliwości, ale też tego, jak wpływa na środowisko. Przejawem tego jest elektryczny pojazd zwiadowczy eLRV.
JLTV CRTC BOLIO OSHKOSH CHAINS TIRES X-COUNTRY DEC 14 2016 SCENIC TWIN LAKES TRAIL WINDY RIDGE

JLTV CRTC BOLIO OSHKOSH CHAINS TIRES X-COUNTRY DEC 14 2016 SCENIC TWIN LAKES TRAIL WINDY RIDGE

Pojazd eLRV zmieni Armię USA na lepsze

Armia Stanów Zjednoczonych planuje rozpocząć program prototypowania elektrycznego lekkiego pojazdu zwiadowczego (eLRV) w 2024 roku fiskalnym, ale aktualnie oczekuje na zatwierdzenie finansowania przez Kongres. Kiedy już stosowna pieczątka padnie na odpowiedni papier, rozpoczną się dążenia do zaprojektowania i następnie stworzenia eLRV, który ma zapewnić żołnierzom nie tylko ekologiczny, ale też cichy i niskotemperaturowy pojazd do realizowania do misji zwiadowczych i rozpoznawczych.

Czytaj też: W USA produkcja akumulatorów do samochodów wejdzie na nowy poziom

Nie będzie to jednak projektowanie od podstaw, bo armia USA przeprowadziła już badania rynku i przetestowała niektóre komercyjne pojazdy elektryczne, aby zidentyfikować luki operacyjne i techniczne, które należy rozwiązać. Prototypowanie może obejmować zarówno opcje hybrydowe, jak i całkowicie elektryczne, ponieważ armia wciąż bada możliwość wykorzystania w pełni elektrycznych pojazdów na polu bitwy.

Finalnie eLRV może być pierwszym w pełni elektrycznym pojazdem, który wejdzie w skład sił armii w ramach strategii klimatycznej mającej na celu zmniejszenie śladu węglowego i zwiększenie efektywności energetycznej. Pewne jest też, że armia USA pracuje również nad konwersją niektórych ze swoich istniejących platform, takich jak Humvee i JLTV, na napęd hybrydowy.