Disney stworzył robota BD-1 ze Star Wars Jedi: Fallen Order. Można się w nim wręcz zakochać

BD-1 jest jedną z najpopularniejszych postaci z gry Star Wars Jedi: Fallen Order. Pojawiał się również w innych mediach, takich jak komiksy, książki i zestawy LEGO, ale nigdy nie został przekuty na rzeczywistego robota… aż do dziś.
Disney stworzył robota BD-1 ze Star Wars Jedi: Fallen Order. Można się w nim wręcz zakochać

Realistyczny robot BD-1 od Disney

W grze BD-1 to uroczy i lojalny droid, który pomaga głównemu bohaterowi, czyli padawanowi Jedi, w jego dążeniu do przywrócenia Zakonu Jedi. BD-1 ma wiele zdolności i funkcji, które czynią go przydatnym towarzyszem, a gdyby tego było mało, jest również bardzo ekspresyjny i charyzmatyczny… jak na robota. Nic więc dziwnego, że Disney postanowił opracować tego dwunożnego robota, który zgodnie z oczekiwaniem ma wiele osobowości i ekspresji w swoich ruchach i gestach.

Czytaj też: Koniec ze cwaniakowaniem. Policyjny robot będzie dbać o bezpieczeństwo w metrze

Zaprezentowany powyżej robot wykorzystuje system, łączący stylizowane animacje stworzone przez artystów z uczeniem się ze wzmocnieniem, które to dostosowuje ruchy do fizycznych ograniczeń robota. W praktyce ten rzeczywisty BD-1 może chodzić, tańczyć, zwracać na siebie uwagę i podążać za ludźmi z dużym wdziękiem i charyzmą.