Era humanoidalnych robotów nadchodzi. Figure pochwaliło się nowym osiągnięciem

Założona przez Bretta Adcocka firma Figure zaangażowała do pracy około 60 specjalistów z branży sztucznej inteligencji i udowodniła, że w rok można wiele osiągnąć. To, jak wiele, potwierdza nowy materiał z robotem w roli głównej.
Era humanoidalnych robotów nadchodzi. Figure pochwaliło się nowym osiągnięciem

Wystarczyło 12 miesięcy, a robot od Figure już przeraża

Użyteczny robot nie musi skakać, robić salta i podskakiwać w rytm muzyki. Prawdziwie użyteczny robot musi po prostu robić to, co może zrobić człowiek, ale lepiej, szybciej, dokładniej i taniej, aby nabrać sensu. Na tym właśnie skupia się firma Figure, która teraz pochwaliła się nagraniem, które przedstawia chodzącego humanoidalnego robota na etapie prototypu.

Czytaj też: Disney stworzył robota BD-1 ze Star Wars Jedi: Fallen Order. Można się w nim wręcz zakochać

Wygląda na to, że na ten moment robot od Figure jest w stanie przede wszystkim chodzić, a przynajmniej realizuje to w stopniu, którego firma nie wstydzi się pokazać. Powinna zresztą się tym chwalić, bo osiągnęła tak wiele w ledwie 12 miesięcy rozwoju. Co ciekawe, Figure twierdzi, że już teraz jej robot może podnosić i przenosić rzeczy autonomicznie, ale dopiero następne miesiące określą, czy marketingowcy się tym pochwalą.