Oto najcichszy komputer z aktywnym systemem chłodzenia. Jest bezgłośny i do kupienia

Firma Zotac wprowadziła niedawno na rynek Zbox PI430AJ, kompaktowy i wydajny komputer, który jest wyposażony w rewolucyjną technologię chłodzenia i dzięki temu to najpewniej najcichszy na rynku komputer z aktywnym systemem chłodzenia.
Oto najcichszy komputer z aktywnym systemem chłodzenia. Jest bezgłośny i do kupienia

Zbox PI430AJ wykorzystuje aktywne chłodzenie półprzewodnikowe i dzięki temu to najcichszy komputer na rynku

Zbox PI430AJ to pierwszy pecet klasy mini-PC wykorzystujący aktywne chłodzenie półprzewodnikowe w formie dwóch modułów AirJet, a więc system wykorzystujący wibracje ultradźwiękowe do tworzenia strumieni powietrza, które usuwają ciepło z procesora. Technologia ta została opracowana przez Frore Systems i jest bardziej wydajna, cichsza, a nawet mniejsza niż tradycyjne rozwiązania chłodzące oparte na wentylatorach. Dlatego właśnie producent twierdzi, że chłodzenia w Zbox PI430AJ nie można usłyszeć bez przyłożenia do niego bezpośrednio ucha.

Nie liczcie jednak na najwydajniejszy procesor w tym komputerze, bo Zbox PI430AJ jest napędzany czterordzeniowym procesorem Intel Core i3-N300, który może pracować z częstotliwością do 2,6 GHz. Ten sprzęt jest również wyposażony w 8 GB pamięci RAM LPDDR5, gniazdo M.2 dla dysku SSD do przechowywania danych, obsługuje łączność Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.1, a do tego zapewnia wyjście na dwa wyświetlacze przez HDMI i DisplayPort, cztery porty USB 3.1, port Gigabit Ethernet, czytnik kart microSD i gniazdo audio 3,5 mm.

Czytaj też: Komputery bez karty graficznej nabiorą sensu? Znamy plan Intela

Gdyby unikalna kultura pracy nie była wystarczająca, Zbox PI430AJ mierzy 115 x 76 x 20,7 mm i waży 260 g, co czyni go jednym z najmniejszych i najlżejszych mini-PC na rynku. Urządzenie można zamontować z tyłu monitora lub telewizora za pomocą dołączonego uchwytu VESA lub umieścić na biurku czy półce za pomocą dołączonej podstawki.