Ten elektryczny rower chce cię oszukać, ale robi to w dobrym celu

Producent rowerów elektrycznych Lectric z Phoenix wprowadził na rynek przystępny cenowo e-bike terenowy o nazwie XPeak, który jest przeznaczony dla miłośników przygód, bo „zabiera ich w teren i zachęca do eksploracji nieznanego”.
Ten elektryczny rower chce cię oszukać, ale robi to w dobrym celu

Elektryczny rower XPeak od Lectric już do kupienia

XPeak napędzany jest niezwykle cichym silnikiem o mocy 750 watów w piaście tylnego koła, który jest w stanie wygenerować w szczycie 1300 watów. Został też wyposażony w system Lectric PWR i „zaplanowany tak, aby naśladować zalety i zachowanie systemu opartego na momencie obrotowym, jednocześnie oferując wysoce skuteczny system oparty na czujniku kadencji.” Zapewnia to pięć poziomów wspomagania pedałowania, z czego każdy jest dostosowany do różnych warunków jazdy.

Rowerzyści na XPeak mogą oczekiwać momentu obrotowego na poziomie 85 Nm, możliwości konfiguracji roweru elektrycznego zgodnie z normami amerykańskiej klasy 1, 2 lub 3 z opcją maksymalnej prędkości 45 km/h i manetki aktywującej silnik na kierownicy. Rower elektryczny wyposażono także w wymienny akumulator Li-ion 48 V/14 Ah zgodny z normą UL 2849 oraz w 7-biegowy zestaw przełożeń, oferujący różnorodne opcje jazdy.

Czytaj też: Jeszcze lepszy elektryczny rower składany od Bokyong

Lectric oferuje model XPeak z ramą typu high-step lub low-step, które (podobnie jak inne elementy roweru) zostały przetestowane specjalnie pod kątem bezpieczeństwa. Rower radzi sobie z nierównym terenem dzięki widelcowi amortyzującemu RST Renegade o 80-mm skoku, 26-calowym obręczom z 4-calowymi oponami opornymi na przebicie, a skuteczne hamowanie gwarantują mu hydrauliczne hamulce tarczowe z tarczami o średnicy 180 mm.

Aktualnie XPeak jest dostępny w przedsprzedaży, która obejmuje darmowe błotniki, blokadę roweru, przedni i tylny bagażnik oraz duże/małe koszyki. Wysyłka modeli kupionych w cenie 1299 dolarów ma się rozpocząć w styczniu 2024 roku.