Czy Apple M3 Max jest potężny? Porównanie z M2 Ultra zdradza prawdę

Jak tam nabywcy stacjonarek Mac Studio z M2 Ultra? Nie macie wrażenia, że Apple może się z was teraz nabijać, wprowadzając na rynek M3 Max, który trafi do MacBooków i zostawi wasze stacjonarki z tyłu?
Czy Apple M3 Max jest potężny? Porównanie z M2 Ultra zdradza prawdę

Mobilny Apple M3 Max przewyższa M2 Ultra w wielowątkowych testach

Zaledwie kilka miesięcy temu, Apple zaprezentowało M2 Ultra, prezentując go w swoim Mac Studio oraz odświeżonym Mac Pro, a niedawno zadebiutowały 14- i 16-calowe MacBooki Pro z M3 Max. Ten najnowszy 3-nm SoC Apple został zaprojektowany z myślą o wysokowydajnych laptopach i w najnowszych testach w wersji 14- lub 16-rdzeniowej (aktualnie nie wiadomo, który wariant przeszedł testy) przewyższył znacznie desktopowy układ z 24 rdzeniami (16P+8E).

Chociaż wyniki jednordzeniowe nie zostały udostępnione, ujawniono, że M3 Max osiągnął wynik wielordzeniowy na poziomie 21890, pokonując M2 Ultra, który uzyskał 21292 punkty o z jednej strony skromne, ale z drugiej i tak znaczące 3%. Pamiętajmy, że w grę wchodzi porównanie SoC mobilnego z desktopowym, które najczęściej ma dostęp do znacznie lepszego chłodzenia i systemu zasilania, a w efekcie może m.in. pracować z wyższymi zegarami.

Czytaj też: Nowe procesory Intela po prostu warto rozbebeszyć

Aktualnie mamy niestety dostęp wyłącznie do nieoficjalnych i wybrakowanych informacji, więc musimy poczekać, jak to rzeczywiście z M3 Max będzie – czy Apple poirytuje nabywców nowych Mac Studio, czy jednak okaże się, że nowy SoC aż tak potężny nie jest.