Co kryje w środku nowe PlayStation 5 “Slim”? Sony dopieściło swój projekt

Od swojej premiery konsola PlayStation 5 firmy Sony przeszła znaczącą przebudowę projektu, co finalnie zaowocowało powstaniem bardziej eleganckiej i zgrabniejszej wersji, którą potocznie określamy już mianem Slim, choć oficjalnie to po prostu tradycyjne PS5. Przeprojektowana konsola pojawiła się już na wybranych rynkach, a jej szersze wprowadzenie będzie miało miejsce w nadchodzących tygodniach.
Co kryje w środku nowe PlayStation 5 “Slim”? Sony dopieściło swój projekt

Nowa, smukła wersja konsoli PlayStation 5

Testerzy z Dave2DLinus Tech Tips zdobyli ten nowy model konsoli PlayStation 5 i oczywiście postanowili ocenić go zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz. Nowa obudowa PS5 teraz charakteryzuje się konstrukcją z czterema panelami oraz możliwością późniejszego dokupienia napędu optycznego. Architektura chłodzenia tych modeli wykazuje z kolei wyrafinowany projekt, obejmując pięć ciepłowodów oraz mniejszą podstawkę, co jest udoskonaleniem w porównaniu do wcześniejszego modelu. Inżynierowie Sony przeprojektowali również obszar wokół wentylatora, wprowadzając nowy design z 19 łopatkami, dla optymalnego odprowadzania ciepła.

Czytaj też: W tym szaleństwie jest metoda, czyli dysk SSD dla karty graficznej

LinusTechTips zmierzył emisję dźwięku w komorze dźwiękoszczelnej, odkrywając, że nowy model “Slim” działa ciszej, choć z dodatkowym niewielkim szumem dochodzącym z kierunku napędu dysków. Wszystko to przy zachowaniu tego samego procesora logicznego, czyli 6-nm Oberon Plus, więc energetyczna charakterystyka PS5 pozostała bez zmian. Innymi słowy, na nowe, mniejsze i po prostu lepsze PlayStation 5, warto czekać.