Super rozdzielczość AMD trafi na rynek mobilny. Rozmowy już trwają

FidelityFX Super Resolution (FSR) od AMD to technologia podnoszenia rozdzielczości z otwartym kodem źródłowym, która pozwala na poprawę jakości obrazów o niższej rozdzielczości do wyższej jakości. Aktualnie jest dostępna na rynku stacjonarnym, ale wiele wskazuje na to, że doczeka się debiutu na smartfonach.
Super rozdzielczość AMD trafi na rynek mobilny. Rozmowy już trwają

AMD chce wdrożyć FSR na układach SoC Samsunga i Qualcomma

FSR w aktualnej formie łączy techniki takie jak generowanie klatek z użyciem technologii AMD Fluid Motion Frames (AFMF) oraz redukcję opóźnień, aby poprawić wizualną wierność. FSR, będący otwartą alternatywą, konkuruje na rynku z własnościowym Deep Learning Super Sampling (DLSS) od Nvidii. Do niedawna zastosowanie takich technologii podnoszenia rozdzielczości w sektorze mobilnym było ograniczone, ale wedle najnowszych informacji, AMD prowadzi rozmowy z Samsungiem i Qualcommem na temat integracji FSR na mobilnych układach (SoC).

Czytaj też: Jeszcze bardziej zaawansowane APU od AMD. Firma wyjawiła swoje plany z chipletami

Współpraca może prowadzić do wdrożenia FSR w nadchodzących układach SoC Exynos od Samsunga, potencjalnie wraz z pewną formą technologii ray tracingu od AMD. Wzmianka o Qualcommie w przecieku wskazuje, że przyszłe modele Snapdragona mogą również adoptować FSR dla podnoszenia rozdzielczości. Czas i szczegóły są jeszcze niejasne, ale rosnąca złożoność i wymagania graficzne gier mobilnych mogą sprawić, że FSR stanie się cennym dodatkiem do ulepszania doświadczeń gier na urządzeniach mobilnych.