Masz 16 GB RAMu? Według Apple już lepiej mieć 8 GB, ale “tego dobrego”

W świecie, w którym nie dziwi nas obecność ponad 10 GB pamięci RAM w smartfonach, Apple postępuje dosyć odważnie ze swoją 8-GB konfiguracją pamięci operacyjnej w najnowszych modelach MacBook Pro o przekątnej 14- i 16-cali. Firma jest jednak pewna swego.
Masz 16 GB RAMu? Według Apple już lepiej mieć 8 GB, ale “tego dobrego”

Według Apple 8 GB pamięci RAM w najnowszych modelach MacBook Pro to więcej, niż myślimy

Najnowsze modele MacBook Pro o przekątnej 14 i 16 cali firmy Apple oferują bazową konfigurację pamięci 8 GB RAM, a ich ceny zaczynają się od 1599 dolarów. Jedynym sposobem na rozbudowę pamięci RAM jest oficjalna strona internetowa Apple, gdyż dodanie pamięci poprzez lutowanie wiąże się z wysokim ryzykiem. Pomimo krytyki, jaką niektórzy wyrażają wobec tego, co uważają za niewystarczającą ilość pamięci, jeden z dyrektorów Apple broni decyzji co do 8 GB RAM. Dla tych, którzy chcą zwiększyć pamięć swojego MacBooka Pro, przejście z 8 GB na 16 GB zjednoczonego RAM wiąże się z dodatkowym kosztem 200 dolarów, a za tyle do PC możemy kupić np. zestaw dwóch pamięci DDR5 o pojemności 32 GB każdy, czyli łącznie 64 GB.

Czytaj też: Czy Apple M3 Max jest potężny? Porównanie z M2 Ultra zdradza prawdę

Bob Borchers, wiceprezes ds. globalnego marketingu produktów Apple, w rozmowie z twórcą treści Lin YilYi, na którą zwróciło uwagę MacRumors, zasugerował, że 8 GB RAM w M3 MacBook Pro jest efektywnie równoznaczne z 16 GB RAM w innych systemach ze względu na efektywne wykorzystanie pamięci przez Apple. Borchers zachęcał użytkowników do przetestowania wydajności nowych MacBooków pod kątem ich konkretnych potrzeb, twierdząc, że surowe dane i możliwości maszyn są wyjątkowe i należy spojrzeć poza ich specyfikacje. Podkreślił wagę oceny rzeczywistej wydajności i wysłuchania doświadczeń wiarygodnych użytkowników.