Czas na dźwiękową rewolucję. Przetworniki Cypress odmienią twoje nowe słuchawki

Ledwie Creative wypuścił na rynek pierwsze słuchawki z przetwornikami mikromechanicznymi, a tu proszę – firma xMEMS ponownie przypomniała o sobie w tym segmencie, prezentując przetworniki Cypress.
Czas na dźwiękową rewolucję. Przetworniki Cypress odmienią twoje nowe słuchawki

xMEMS Labs zaprezentował zaawansowany mikrogłośnik Cypress dla poprawy jakości dźwięku w słuchawkach

Firma xMEMS Labs z Kalifornii, specjalizująca się w technologii związanej z dźwiękiem, niedawno poczyniła znaczące postępy w dziedzinie audio noszonego, wprowadzając innowacyjny mikrogłośnik stanu stałego Cypress. Ta nowa technologia została zaprojektowana do zastąpienia tradycyjnych głośników na bazie cewek w słuchawkach mobilnych i wyróżnia się zdolnością do dostarczania bogatego, szczegółowego i basowego dźwięku wysokiej jakości.

Mierzący zaledwie 6,3 x 6,5 x 1,65 mm Cypress o przekątnej 9 mm wykorzystuje modulację ultradźwiękową, technikę, która przekształca impulsy powietrzne w ultradźwiękach na dźwięk wysokiej wierności z silnym naciskiem na głębokie basy. Podejście to ma na celu dorównać, a nawet przewyższyć poziomy ciśnienia akustycznego (SPL) i odpowiedź basową związane zwykle z głośnikami cewkowymi o wielkości 10-12 mm, osiągając SPL powyżej 140 dB przy częstotliwościach tak niskich jak 20 Hz. Gdyby tego było mało Cypress jest wyposażony w zaawansowaną technologię do generowania modulowanej amplitudowo fali nośnej ultradźwiękowej. Fala ta dokładnie odzwierciedla sygnał źródłowy, a następnie jest demodulowana w celu wytworzenia zamierzonego dźwięku słyszalnego.

Czytaj też: Na tańsze dyski nie liczcie. Samsung zapowiada podwyżki cen NAND

Projekt Cypress obejmuje wszystkie zalety głośników stanu stałego xMEMS, takie jak szybsza odpowiedź mechaniczna w porównaniu do tradycyjnych głośników cewkowych. Skutkuje to niezrównanym detalem, czystością i separacją dźwięku. Zapewnia również dokładne odtwarzanie dźwięku dzięki “prawie zerowemu przesunięciu fazowemu” oraz wyjątkową dokładność obrazowania przestrzennego dzięki doskonałej spójności fazowej części. Ponadto tego typu sztywne membrany krzemowe przyczyniają się do niezrównanej czystości dźwięków średnich/wysokich, a do tego znacznie poprawiają działanie ANC. Więcej na temat ich wprowadzenia na rynek dowiemy się na CES 2024.