Samsung pokazał nowy dysk SSD. Dla wielu może być marzeniem

Samsung zaprezentował niedawno zupełnie nowy, lekki dysk zewnętrzny T5 EVO, który ma zachwycić nas maksymalną pojemnością oraz wydajnością.
Samsung pokazał nowy dysk SSD. Dla wielu może być marzeniem

Takiego “giganta” jeszcze nie było. Samsung przeszedł samego siebie dyskiem T5 EVO

Dysk SSD Samsung T5 EVO oferuje najbardziej okazałą pojemność na rynku, zapewniając ultraszybki transfer danych w kompaktowej i wytrzymałej obudowie. Został stworzony po to, aby spełniać potrzeby szerokiego grona konsumentów o zróżnicowanych wymaganiach, ale przede wszystkim tych, którzy widzą sens w posiadaniu nawet 8-terabajtowego dysku. Oczywiście to nie jedyna pojemność T5 EVO, bo w sprzedaży znajdują się też warianty 2- i 4-terabajtowe. Każdy z nich oferuje jednak to samo w kwestii innych szczegółów.

Czytaj też: Procesory AMD Ryzen 9000 dla komputerów osobistych uderzyły nieoczekiwanie

Ważący 102 gramy i zamknięty w obudowie o wielkości 40 x 95 x 17 mm model T5 EVO wykorzystuje interfejs USB 3.2 Gen 1 i dzięki transferom rzędu 460 MB/s (zarówno w odczycie, jak i zapisie sekwencyjnym) sprawia, że dysk ten przesyła dane 3,8 razy szybciej niż zewnętrzne dyski HDD. Nie jest to więc potwór wydajności, ale możecie być pewni, że i takie SSD znajdziecie w ofercie Samsunga, czego przykładem jest przetestowany przeze mnie niedawno Samsung T9.