Prąd zawsze pod ręką. Kitepower Hawk to wyjątkowy kontener transportowy prosto od specjalistów

Holenderski startup zaprezentował właśnie swoje przełomowe rozwiązanie w zakresie magazynowania energii wiatrowej – Kitepower Hawk.
Prąd zawsze pod ręką. Kitepower Hawk to wyjątkowy kontener transportowy prosto od specjalistów

Kitepower Hawk to innowacyjne rozwiązanie w sektorze energetyki

Kitepower Hawk został opracowany jako kompaktowe rozwiązanie co do odnawialnej energii na miejscu, które jest zdolne do kilkukrotnego wdrożenia w ciągu tygodnia w celu zaspokojenia stałych potrzeb energetycznych. Jest więc przede wszystkim systemem mobilnym, a jego powstanie zostało zainspirowane alternatywą dla generatorów diesla w różnych środowiskach, a w tym małych społecznościach wyspiarskich, na placach budowy oraz w rolnictwie. Umożliwia to forma systemu, sprowadzająca się do akumulatorów litowo-jonowych o łącznej pojemności 400 kWh umieszczonych w kontenerach.

Czytaj też: Zapewni prąd 23000 gospodarstwom domowym. Ten kraj ogłosił przełomowy projekt w energetyce wiatrowej

Zaprojektowany pod kątem wszechstronności, ten magazyn energii w kontenerze może dostarczać do 330 kW mocy szczytowej, dzięki czemu nadaje się nawet do ładowania pojazdów elektrycznych lub maszyn. Co ciekawe, w tym kontenerze znalazł się też element ładujący akumulatory w postaci wielkiego latawca o powierzchni od 40 do 60 metrów kwadratowych, który wytwarza energię mechaniczną, gdy jest napędzany przez wiatr podczas cykli zwijania i rozwijania. Ta energia jest następnie przekształcana w energię elektryczną (do nawet 40 kW), z czego system efektywnie wytwarza energię elektryczną przez około 80% czasu pracy, zużywając ją przez pozostałe 20%.

Zaletą tego typu latawca generującego prąd jest zdolność do rozpoczynania cykli przy niższych prędkościach wiatru w porównaniu z tradycyjnymi turbinami wiatrowymi, a także zdolność do wykorzystywania silniejszych wiatrów na większych wysokościach. Kitepower Hawk jest obecnie dostępny do zamówienia przedpremierowego, chociaż szczegółowe informacje dotyczące cen i dostępności jeszcze nie zostały ujawnione.