Kojarzysz ten elektryczny rower? Właśnie doczekał się znacznego ulepszenia

Brytyjska firma Gin Ebikes wprowadziła na rynek aktualizację swojego roweru elektrycznego do użytku miejskiego, Gin X, wzbogacając go o nowe funkcje. Co ciekawe, ta aktualizacja pozycjonuje w ofercie rower jako rodzeństwo oryginalnego Gin X, a nie bezpośrednią zamianę, oferując podobny zestaw funkcji, ale z kluczowymi ulepszeniami i nieco wyższą ceną.
Kojarzysz ten elektryczny rower? Właśnie doczekał się znacznego ulepszenia

Firma Gin Ebikes zaprezentowała uaktualniony model Gin X

Jednym z głównych ulepszeń jest wprowadzenie akumulatora o napięciu 52 V i pojemności 666 Wh w dolnej rurze ramy. To potężne ulepszenie znacznie wydłuża zasięg roweru, bo mowa tutaj o wspomaganiu na dystansach do nawet 241 km na jednym ładowaniu. Gdyby tego było mało, uaktualniony model Gin X teraz cechuje się eleganckim, zintegrowanym wyświetlaczem w kierownicy, które wyświetla najważniejsze informacje, takie jak prędkość, poziom wspomagania, stan akumulatora czy status tempomatu, w bardziej uporządkowany i estetycznie przyjemny sposób niż na wcześniejszym monochromatycznym wyświetlaczu.

Czytaj też: Ten elektryczny rower chce cię oszukać, ale robi to w dobrym celu

E-rower nadal jest zbudowany wokół solidnej ramy z aluminium stopu 6061 i wyposażony w widelec z blokadą. Utrzymuje swoją funkcję wspomagania pedałowania z silnikiem piastowym Bafang o mocy 250 watów, który zapewnia wspomaganie wyłącznie do prędkości 25 km/h. Rowerzyści mają co nieco do zrobienia, mogąc wykorzystywać 7-biegową przerzutkę tylną Shimano Altus, a jeśli idzie o resztę wyposażenia, to obejmuje ono 27,5-calowe obręcze, opony odporne na przebicie i hydrauliczne hamulce Zoom.

Chociaż detaliczna cena ulepszonego Gin X wynosi 1590 funtów, to aktualnie można kupić ten e-bike w cenie promocyjnej 1190 funtów. Cena ta obejmuje nie tylko sam rower, ale także dodatkowe korzyści, takie jak wyściełane siodełko, alarm antykradzieżowy, kask czy torbę na bagażnik.