Prędko GTA 6 na PC się nie doczekamy. Znamy plany Rockstara w kwestii premiery

Rockstar Games wzbudziło wielkie emocje w społeczności graczy, oficjalnie wypuszczając zwiastun Grand Theft Auto 6 (GTA VI). Jednak istotny jest szczegół dotyczący dostępności tej gry, która początkowo nie będzie wcale do ogrania na każdej platformie.
Prędko GTA 6 na PC się nie doczekamy. Znamy plany Rockstara w kwestii premiery

Grand Theft Auto 6 tylko na konsolach. Pececiarze poczekają na nowe GTA dłużej

Określana jako “największa, najbardziej wciągająca ewolucja” serii GTA do tej pory, GTA 6 ma zostać wydane w 2025 roku na PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Informacja ta została potwierdzona nie tylko przez pierwszy zwiastun, ale również przez pisemne potwierdzenie na stronie gry. Takie podejście, czyli sama wyłączność na konsole przy premierze, przypomina strategię wprowadzenia GTA V.

Czytaj też: Szukasz specjalnej lodówki na tegoroczne święta? Haier ma dla ciebie coś specjalnego

Kiedy GTA V po raz pierwszy zostało wydane we wrześniu 2013 roku, było dostępne tylko na PlayStation 3 i Xbox 360. Jego przejście do następnej generacji konsol nastąpiło w listopadzie 2014 roku z wydaniem na PlayStation 4 i Xbox One. Dopiero w kwietniu 2015 roku, niemal dwa lata później, gracze na PC mogli doświadczyć GTA V, ponieważ Rockstar poświęcił znaczny czas na dopracowanie i dostosowanie gry do różnorodnych konfiguracji sprzętowych systemów PC. Dlatego też wśród społeczności graczy istnieje nadzieja, że przejście na wersję PC w przypadku GTA 6 nie będzie odzwierciedlać długiego opóźnienia, którego doświadczyli w przypadku GTA V.