Systemy ostrzegania dla jednośladów. Z Roadio zwiększysz swoje bezpieczeństwo

Systemy ostrzegania przed kolizją są rzadkością na rowerach elektrycznych, lub motorowerach, ale system Roadio bazujący na sztucznej inteligencji ma to zmienić.
Systemy ostrzegania dla jednośladów. Z Roadio zwiększysz swoje bezpieczeństwo

Roadio ma przynieść systemy ostrzegania do segmentu jednośladów

Roadio to technologia opracowywana przez firmę z San Francisco o tej samej nazwie, która została podobno założona przez byłych pracowników Apple, Tesli i Ubera. System składa się z trzech elementów: przednich i tylnych kamer typu “rybie oko” o kącie widzenia 210 stopni, a także aplikacji RoadioSafety.

Czytaj też: Oto najcichszy komputer z aktywnym systemem chłodzenia. Jest bezgłośny i do kupienia

Kamery HD zapewniają łączny 360-stopniowy widok otaczającej drogi, który jest stale analizowany przez algorytmy wizji komputerowej i sztucznej inteligencji działające w aplikacji na smartfonie kierowcy zamontowanym na kierownicy. W przypadku wykrycia zbliżającego się zderzenia z innym pojazdem w odległości do 125 metrów aplikacja ostrzega kierowcę na cztery do sześciu sekund przed przewidywanym wystąpieniem wypadku. Dodatkowo ostrzega kierowcę przed innymi sytuacjami, a sama aplikacja służy również jako “lusterko” wsteczne z funkcją wideo.

System Roadio jest obecnie oferowany wyłącznie bezpośrednio producentom elektrycznych rowerów i motorowerów, do fabrycznej instalacji w ich produktach i już zainteresowało się nim kilka firm.