LG chce zrewolucjonizować nowoczesne samochody. Będą pełne techu i bez brzydkich dodatków

Nowoczesne samochody są coraz bardziej związane z technologią, a to powoduje, że znane nam projekty muszą integrować w siebie coraz więcej elektroniki. Może się to odbić źle na finalnych samochodach, ale LG rozwiązało jeden z tych problemów.
LG chce zrewolucjonizować nowoczesne samochody. Będą pełne techu i bez brzydkich dodatków

Antena w szybie, czyli jak LG zrewolucjonizuje nowoczesne samochody

W nowoczesnej erze samochodów połączonych z internetem i sieciami komórkowymi wzrosła potrzeba stosowania anten. Jednak ta konieczność często koliduje z estetyką i aspektami projektowania pojazdów i LG postanowiło to rozwiązać, ogłaszając rozwój przezroczystej anteny, która bezproblemowo integruje się z przednią szybą samochodu. Ta innowacyjna technologia została stworzona we współpracy z francuską firmą produkującą szkło, Saint-Gobain Sekurit.

Czytaj też: Dubaj podbiją samochody bez kierowców. Rewolucja nadejdzie wkrótce później

Ta antena składa się zasadniczo z dwóch pasków przezroczystej folii, które są umieszczane albo na górnej krawędzi przedniej szyby, albo na szklanym dachu, jeśli pojazd go posiada. Te paski można dodać do istniejącej powierzchni szkła lub wbudować w szkło podczas produkcji i tak oto uzyskać dostęp do anteny o imponującej zdolności do niezawodnego odbierania różnych sygnałów, a w tym komunikacji satelitarnej, 5G, Wi-Fi, Bluetooth i transmisji radiowych. Więcej szczegółów poznamy już na targach CES 2024 w styczniu.