Karta pamięci, o której marzysz. KIOXIA pokazała nowy standard microSDXC

Firma KIOXIA Corporation z siedzibą w Minato-ku, Tokio, ogłosiła wprowadzenie na rynek jedynej takiej karty pamięci microSDXC o pojemności aż 2 TB.
Karta pamięci, o której marzysz. KIOXIA pokazała nowy standard microSDXC

KIOXIA pokazała nową erę kart pamięci. Oto Exceria Plus G2

Przełom w osiągnięciu niezwykłej pojemności aż 2 TB w karcie pamięci Exceria Plus G2 zawdzięczany jest zaawansowanej technologii pamięci 3D BiCS. Jednak karta microSDXC to oczywiście nie tylko pojemność. Oferuje imponującą prędkość, jako że maksymalnie w grę wchodzi aż 100 MB/s i prędkość zapisu rzędu 90 MB/s, co jest zgodne ze standardami UHS Speed Class 3 (U3), Video Speed Class 30 (V30) oraz Application Class 1 (A1). Specyfikacje te zapewniają, że użytkownicy mogą bezproblemowo zapisywać i odtwarzać do około 41 godzin treści wideo 4K.

Czytaj też: Miniaturowy PC z potężnym APU. AMD Ryzen Z1 trafił do nieoczekiwanego sprzętu

Fizycznie, karta jest równie kompaktowa, jak potężna, jako że mierzy tylko 15 × 11 × 1 mm i waży zaledwie 0,3 grama. Nie chodzi jednak tylko o rozmiar i prędkość, bo Kioxia kładzie również nacisk na niezawodność, zapewniając aż 5-letnią gwarancję. Zwiększając jej użyteczność dla użytkownika, karta jest dostarczana z adapterem konwersji na SD, rozszerzając jej kompatybilność i użyteczność w szerokiej gamie urządzeń.

Z wprowadzeniem karty microSDXC Exceria Plus G2 o pojemności 2 TB, firma Kioxia jest gotowa na zdefiniowanie standardów w rozwiązaniach przenośnej pamięci masowej. Wiemy, że ma trafić na rynek w styczniu 2024 roku i ewidentnie stanowi kamień milowy w zakresie pojemności kart microSD.