Jest wydajniejsza i mniej prądożerna. Micron ma pierwszą pamięć LPCAMM2 z LPDDR5X

Firma Micron wprowadziła na rynek pierwszą pamięć LPCAMM2 z LPDDR5X, a więc nowy standard modułu pamięci o niskim poborze mocy (LPCAMM2), który oferuje wyższą wydajność, energooszczędność, oszczędność miejsca i modularność dla komputerów PC.
Jest wydajniejsza i mniej prądożerna. Micron ma pierwszą pamięć LPCAMM2 z LPDDR5X

Ten standard pamięci ma wnieść komputery na nowy poziom

Pamięć dynamiczna LPCAMM2 oferuje do 71% lepszą wydajność i do 61% niższe zużycie energii niż obecne moduły DDR5 SODIMM. Bazuje przy tym na układach DRAM LPDDR5X o prędkości do 9600 Mb/s i z racji swoich zalet, cechuje się znacznie lepszą wydajnością obliczeniową oraz mniejszym zużyciem energii, a więc dłużej wytrzymującym akumulatorom. Co ma to nam zapewnić? Przede wszystkim jeszcze lepsze laptopy. Zarówno w kwestii wytrzymałości na jednym ładowaniu, jak i

Czytaj też: Karta pamięci, o której marzysz. KIOXIA pokazała nowy standard microSDXC

LPCAMM2 jest pierwszym wymiennym modułem pamięci o niskim poborze mocy. Oznacza to, że ma modułową konstrukcję, która umożliwia użytkownikom i administratorom IT łatwe uaktualnianie pojemności pamięci w zależności od potrzeb. Micron będzie oferował również produkty Crucial LPCAMM2 dla klientów indywidualnych i pewne jest, że podczas opracowywania tych pamięci współpracował z JEDEC i czołowymi producentami PC i podzespołów, takimi jak Lenovo, Intel i Compal, a więc gigantami na rynku. Przy okazji firma wprowadziła również wiele innowacji w zakresie testowania i automatyzacji produkcji.