ReShade 6.0 z obsługą Ray Tracingu i Mesh Shadera. Gry będą wyglądać obłędnie

dem wizualnym.
ReShade
ReShade

Każdy gracz chce bawić się w jak najlepszej jakości. W chwili obecnej topowe karty graficzne umożliwiają osiągnięcie tego celu dzięki własnym mocom przerobowym oraz zastosowanym technologiom. Jeśli komuś tego mało i jeszcze bardziej chce podrasować efekty, musi sięgnąć po narzędzia firm zewnętrznych. I ReShade to właśnie jedno z nich.

ReShade czyli trawa bardziej zielona, a niebo bardziej niebieskie

Zestaw narzędzi ReShade został stworzony przez crosire. Jego celem jest ulepszanie gier na PC poprzez możliwość edycji efektów post-procesu w rozgrywkach, co pozwala na znaczne podniesienie jakości grafiki. Czy to możliwe? Jak najbardziej – jeśli wezmą się za to specjaliści. Osoby stojące za ReShade znają się na rzeczy i od lat pomagają graczom – wersja 4.3 pojawiła się w roku 2019, a 5.0 prawie dwa lata temu. Edycja z numerem 6.0 pojawiła się dzisiaj i przynosi cały szereg nowości.

Znajdziemy tu wsparcie dla technologii ray tracingu, Mesh Shaders oraz RTX Remix. Dzięki sprytnym rozwiązaniom technicznym deweloperzy shaderów mogą wykorzystywać tę technologię w nowatorski sposób. Do tej pory ray tracing był możliwy poprzez RTGI lub Complete RT, co jednak nie umożliwiało pełnego dostępu do możliwości dawanych przez rdzenie RT – na przykład nie można było korzystać z przyśpieszenia sprzętowego. Teraz ma się do zmienić, a ReShade stanie naprawdę poważnym rozwiązaniem dla każdego, kto chce mieć to, co najlepsze.

Czytaj też: Nvidia ulepsza GeForce Now. Co nowego w “graniu w chmurze”?

Na liście zmian, jaką zaprezentowano przy nowej edycji ReShade, widzimy między innymi dodanie wsparcie dla standardu OpenXR, MSAA w D3D9, D312, OpenGL i Vulkan (jeśli jest wspierany przez sterownik), dodanie API pozwalające na ręczne zarządzenie efektami ReShade, a także likwidację wielu znalezionych bugów. Co ciekawe – narzędzia posiadają wsparcie dla systemów Windows od Windows 7 SP1 i nowszych, a więc posiadacze starszych również będą mogli skorzystać z możliwości oferowanych przez te narzędzia.

ReShade 6.0 można już pobierać z oficjalnej witryny.