STALKER 2 na nowych screenshotach i z nową datą premiery

Widzieliście już nowe screenshoty, które pokazują (najpewniej) aktualny stan gry STALKER 2? Z jednej strony możecie odnieść wrażenie, że gdzieś już je widzieliście, a z drugiej możecie podejrzeć w pełnej krasie to, jak zmieniają się gry na ostatnich etapach produkcji.
STALKER 2 na nowych screenshotach i z nową datą premiery

Odświeżone zrzuty ekrany pokazują, jak dziś wygląda STALKER 2: Heart of Chornobyl

Czekamy na nią od lat, a jeśli wierzyć aktualnej dacie premiery, wielkiego debiutu hitu od GSC World Publishing doczekamy się 30 marca bieżącego roku. STALKER 2, bo o nim mowa, jest tworzony przez ukraińskie studio GSC Game World i stanowi drugą część kultowej strzelanki. Niezmiennie w Zonie, ale tym razem nie w zamkniętym, a pożądanym przez wielu otwartym świecie.

Powyżej możecie obejrzeć “nowe” screenshoty z gry, choć w gruncie rzeczy są one jedynie odświeżonymi zrzutami ekranu z tego, co wydaje się rzeczywistym kadrem z rozgrywki. Dla małej formy zabawy nie zdradzę, które z nich są tymi nowymi, bo różnic jest zwyczajnie niewiele… ale tylko na pierwszy rzut oka. W praktyce bardzo łatwo jest dostrzec zarówno zmieniony interfejs użytkownika, jak i bardziej żywe środowisko.

Czytaj też: ReShade 6.0 z obsługą Ray Tracingu i Mesh Shadera. Gry będą wyglądać obłędnie

W sierpniu ubiegłego roku STALKER 2 został opóźniony do początku 2024 roku, a jeszcze kilka dni temu miał zostać wydany na Xbox i PC między styczniem a marcem 2024 roku. Na to jednak nie liczcie. Najnowsze wzmianki od deweloperów sugerują, że dopiero 5 września doczekamy się premiery tej produkcji. Wtedy gra będzie zapewne dostępna za pośrednictwem Game Pass od pierwszego dnia, a ze względu na trzymiesięczną umowę na wyłączność czasową, prawdopodobnie pojawi się później również na konsole PS5.