Spider-Man 2 doczekał się nieoficjalnego portu na PC. Ma kolosalny rozmiar

Gra Spider-Man 2 pojawiła się w drugiej połowie października 2023 roku jako tytuł ekskluzywny dla PlayStation 5. Jednak ktoś wykonał jej nieoficjalny port na PC. Jest on już dostępny do pobrania, ale jeśli o tym myślisz – musisz mieć naprawdę sporo wolnego miejsca na dysku twardym.
Spider-Man 2
Spider-Man 2

Produkcja studia Insomniac Games okazała się hitem i zyskała kilka nominacji do branżowych nagród. Jednak póki co jest oficjalnie dostępna wyłącznie na konsolę Sony. Nieoficjalnie można już bawić się nią na PC-tach, a oficjalnie ma pojawić się na nich później w tym roku. Pojawienie się portu pokazuje, że czasami sami gracze działają szybciej niż deweloperzy.

Spider-Man 2 – możesz bawić się już dzisiaj

Ludzie stojący za nieoficjalną konwersją Spider-Mana 2 na PC wykonali kawał dobrej roboty. W swoim porcie umieścili wszelkie opublikowane przez producenta łatki, shadery oraz inne elementy techniczne, które wpływają na ogólną wydajność gry. Wszystko zgromadzili w postaci pliku torrent, a link do niego został umieszczony na serwerze Discord projektu. I to właśnie tam możemy zobaczyć, że ta samodzielna przeróbka gry Spider-Man 2 na PC zajmuje kolosalne 258 GB! Dla porównania – oficjalne wydanie na PlayStation 5 ma 90 GB.

Czy warto ją pobrać? Cóż, jak zawsze przy plikach torrent zalecana jest ostrożność i podchodzenie do nich z dużą dozą nieufności. Powstanie samego portu było ponoć możliwe dzięki wykradnięciu kodu gry, dlatego fabularnie jest tu wszystko, jednak mogą występować bugi i problemy techniczne. Tak więc ryzyko jest podwójne.

Czytaj też: DLC do Elden Ring coraz bliżej? Dowody mówią jasno

Na koniec dodam, że Insomniac Games ma w planie na ten rok trzy dodatki. Dzięki temu Spider-Man 2 zaoferuje dodatkowy czas zabawy, a także nowe wyzwania dla graczy. Nie podano jednak póki co dat ich premier.