Lubisz elektryczne i zwyczajne rowery? Ten jednoślad będzie dla ciebie idealny

Firma Crow Bicycles z Hiszpanii wprowadziła do swojej oferty dwa wyjątkowe lekkie roweru Gravital z bezprzewodowym systemem przerzutem od SRAM. To jednak nie jest ich najważniejszą cechą.
Lubisz elektryczne i zwyczajne rowery? Ten jednoślad będzie dla ciebie idealny

Elektryczne rowery Gravital SL 1 AXS i UL 2 AXS to przykłady e-bike, które mogą powrócić do podstawowej funkcji

Crow Bicycles ma w swojej ofercie dwa nowe elektryczne rowery, które połączyły w sobie silnik Fazue Ride 50 Trail o mocy 350 watów oraz system akumulatorów 252 Wh. Co najciekawsze, ten system napędowy można całkowicie zdemontować, aby zrobić z e-bike zwyczajny, lżejszy rower. Nie jest to cecha, która zainteresuje wszystkich, ale chętni na tego typu żonglerkę i swoiste 2w1 mogą się takim dziełem zainteresować.

Czytaj też: Kojarzysz ten elektryczny rower? Właśnie doczekał się znacznego ulepszenia

Jeśli idzie o specyfikację, elektryczne rowery Gravital SL 1 AXS i UL 2 AXS wykorzystują 12-biegową przerzutkę SRAM GX Eagle AXS, obręcze Fulcrum Rapid Red 500 z oponami Schwalbe G-One Bite Evo TRL 700x45c, hydrauliczne hamulce tarczowe Rival z 160-milimetrowymi tarczami oraz kierownicę Ritchey. Jednak Gravital UL 2 AXS za 5288 dolarów z karbonową ramą waży 13,6 kg z zamontowanym systemem Fazua oraz nieco ponad 10,6 kg po jego usunięciu. Tańszy Gravital SL 1 AXS posiada aluminiową ramę z wieloma punktami mocowania akcesoriów i widelec z włókna węglowego, co obniżyło cenę do 4533 dolarów, ale zwiększyło wagę do odpowiednio 14,5 oraz 11,5 kg.