Darmowe FPSy na wyciągnięcie ręki. Teraz zwiększysz płynność gier prostym sposobem

Granie w możliwie najwyższej płynności zawsze jest cenne, a że właśnie Fluid Motion Frames stał się ogólnodostępny, jako część sterowników graficznych, możemy bezsprzecznie powiedzieć, że tak oto doczekaliśmy się pewnej rewolucji w grach wideo.
test ASRock Radeon RX 7900 XTX Phantom Gaming OC, recenzja ASRock Radeon RX 7900 XTX Phantom Gaming OC, opinia ASRock Radeon RX 7900 XTX Phantom Gaming OC
test ASRock Radeon RX 7900 XTX Phantom Gaming OC, recenzja ASRock Radeon RX 7900 XTX Phantom Gaming OC, opinia ASRock Radeon RX 7900 XTX Phantom Gaming OC

Fluid Motion Frames już w sterownikach. Masz pokochać tę technologię AMD

Wreszcie technologia AMD Fluid Motion Frames stała się dostępna w oficjalnej wersji sterowników. Dlaczego “wreszcie”? Bo podobnie jak DLSS od Nvidii, oferuje znaczne zwiększenie liczby klatek na sekundę w grach. Wprawdzie zainteresowani mogli testować ją już wcześniej, bo od września, ale była ona dostępna wyłącznie w ramach dystrybucji Technical Preview, a nie oficjalnych sterownikach. W praktyce zapewnia ona zwiększenie liczby klatek na sekundę, bo zwyczajnie dodatkowo je generuje na podstawie tych rzeczywistych klatek.

Czytaj też: 15. generacja procesorów Intel Core może mieć nieziemskie możliwości. I pojawi się już w tym roku!

Co najważniejsze, w przeciwieństwie do technik FSR 3 czy DLSS, które wymagają współpracy z twórcami gier, technologia AFMF działa po stronie sterownika i choć sprawdza się gorzej względem wspomnianego duetu, to darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. Darmowe FPSy, to bowiem darmowe FPSy i to w liczbie całych dziesiątek, a nawet setek, bo AFMF zwiększa liczbę klatek na sekundę nawet o 97%. Skorzystać z tego mogą wszyscy, którzy mają dostęp do sprzętów z kartami graficznymi Radeon RX 6000 i RX 7000 oraz iGPU Radeon 700M.