Nintendo Switch 2 w świetle nowych informacji. Oto co wiemy o drugiej generacji Switcha

Nintendo może twierdzić, że Switch 2 nie jest za rogiem, ale prawda jest inna. Szereg plotek oraz przecieków jednoznacznie to potwierdza i właśnie mamy dla was pigułkę najnowszych informacji na temat Switcha drugiej generacji.
Nintendo Switch 2 w świetle nowych informacji. Oto co wiemy o drugiej generacji Switcha

Nowe informacje o Nintendo Switch 2. Premiera będzie ogromna

Niedawny raport Bloomberga wzbudził ekscytację w społeczności graczy, sugerując, że Nintendo Switch 2 może zostać wprowadzone na rynek już w tym roku i zostanie wyposażone w 8-calowy ekran LCD. Spekulacje opierają się na wnioskach analityka, podczas gdy Nintendo jeszcze nie potwierdziło istnienia nowej konsoli. Dlatego właśnie ciągle trwa debata nad specyfikacją techniczną, bo podczas gdy niektóre plotki sugerują użycie chipu wyprodukowanego w 5-nm technologii, drugie sugerują już 8-nm. Informacje są jednocześnie zgodne co do wykorzystywania układu NVIDIA Tegra 239, niestandardowej wersji T234, która będzie wspierać NVIDIA DLSS Super Resolution i Ray Reconstruction dla zaawansowanych możliwości śledzenia promieni, chociaż generowanie klatek może nie być włączone.

Czytaj też: Intel wprowadzi proces 2 nm w rodzinie Nova Lake, ale Apple nie pozostanie w tyle

Nintendo Switch 2 powinno być w stanie uruchamiać gry w rozdzielczości 1080p z włączonym śledzeniem promieni, potencjalnie oferując wydajność porównywalną z Xbox Series S. Wspomina się również o wsparciu HDR, a nawet tym, że Nintendo Switch 2 ma być łatwiejsze do znalezienia w sklepach niż PlayStation 5 i Xbox Series X|S, dzięki przewidywanej produkcji ponad 10 milionów jednostek w pierwszym roku fiskalnym.