Snapdragon 8 Gen 4 wniesie smartfony na nowy poziom. Znamy ważną datę

Qualcomm podobno przyspiesza starania, aby wprowadzić na rynek chipset Snapdragon 8 Gen 4 jeszcze w tym roku wraz z nowymi flagowcami jeszcze do końca września. Wskazują na to nowe informacje prosto od osób powiązanych z całym procesem.
Snapdragon 8 Gen 4 wniesie smartfony na nowy poziom. Znamy ważną datę

Snapdragon 8 Gen 4 już w działających prototypach smartfonów z najwyższej półki

Wedle najnowszych informacji prototypy urządzeń wyposażone w nowy chipset są już w fazie operacyjnej. Mówi się, że te prototypy (ponoć modele z podwójnie zakrzywionym ekranem) zawierają próbki inżynieryjne Snapdragon 8 Gen 4 zdolne do osiągnięcia prędkości zegara 4,0 GHz na wysokowydajnym Big Core. Przypomnijmy, że tak naprawdę świat nie otrząsnął się jeszcze z premiery Snapdragona 8 Gen 3, który wprawdzie został zaprezentowany w zeszłym roku, ale dopiero na początku tego bieżącego na rynek zawitały modele, które robią z niego użytek.

Czytaj też: Apple nie chce być gorsze i pracuje nad swoim SI. Idzie jednak inną drogą niż konkurencja

Uważa się, że zespół inżynieryjny Nuvia, będący częścią Qualcomma, poczynił znaczne postępy w swoich niestandardowych rdzeniach Oryon, osiągając poziomy wydajności, które są nie tylko zadowalające, a wręcz powalające. Ostatnie wycieki z testów w Geekbench 6 sugerują, że Snapdragon 8 Gen 4 produkowany w procesie 3 nm, rywalizuje z M3 Apple’a i oferuje 46-procentową poprawę w obciążeniach wielowątkowych w porównaniu ze swoim poprzednikiem, czyli Snapdragonem 8 Gen 3.