Tak będzie wyglądał Ognisty Jaszczur z Gothica. Jego syczenia bałeś się za dzieciaka

Jak w Gothic Remake będzie wyglądać jeden z kultowych przeciwników, czyli Ognisty Jaszczur? Najnowsze ogłoszenie prosto od twórców odpowiada na to pytanie.
Tak będzie wyglądał Ognisty Jaszczur z Gothica. Jego syczenia bałeś się za dzieciaka

Ognisty nabiera nowego znaczenia. Oto Ognisty Jaszczur w Gothic Remake

Kretoszczur, ścierwojad, wilk i wreszcie jaszczury – tych potworów z Gothica po prostu nie da się zapomnieć, bo każde pierwsze ich spotkanie zwykle kończyło się tym samym. Zgonem. W naszej wyobraźni te bestie mogą wyglądać na znacznie bardziej zaawansowane graficznie, ale kiedy porównamy sobie nowego Ognistego Jaszczura z tym starym, to… no cóż, teraz spotkanie go na plaży przy rzece będzie jeszcze budzić jeszcze większe emocje. Oczywiście o ile artystyczny render znajdzie odzwierciedlenie w modelu 3D w grze.

Czytaj też: Mass Effect w Destiny 2 to nie jest to na co czekam

Nowy ognisty jaszczur ewidentnie nawiązuje wizualnie najbardziej do tego, co było nam dane zobaczyć w drugiej odsłonie Gothica (widać to po czerwonej skórze pełnej łusek), ale jako że mowa tutaj o Gothic Remake, oczywiście i w pierwszej części ten jegomość się znalazł. W nowym wydaniu jego ognisty charakter został drastycznie podkreślony i widać to nie tylko po tym, co wydobywa się z jego gardła, ale też na skórze, której ogień ewidentnie nie jest straszny. Jak to jednak wypadnie w praktyce? Dowiemy się tego już w tym roku, bo Gothic Remake ma zaliczyć debiut w nieokreślonym momencie 2024 roku.