Mass Effect w Destiny 2 to nie jest to na co czekam

Bungie chwali się nową współpracą z innym deweloperem. To nie jest jednak to, czego bym oczekiwał po tylu latach od premiery ostatniej, głównej części Mass Effect.
mass effect
mass effect

Crossover Destiny 2 i Mass Effect

Bungie poinformowało o nowej współpracy z EA i BioWare, która pozwoli Strażnikom dołączyć do załogi Normandii dzięki nowym przedmiotom, które ukażą się w grze 13 lutego 2024 r. Pakiet załogi Normandii będzie dostępny w sklepie Eververse w grze i będzie zawierał: zestaw pancerza N7 dla Tytanów inspirowany postacią komandor Shepard, zestaw pancerza Vakariana dla Łowców inspirowany Garrusem oraz zestaw Handlarza Cieni dla Czarowników inspirowany Liarą. Aby uczcić tę współpracę, wszyscy gracze będą mogli odebrać pakiet zamówień Przymierza, w tym obudowę ulepszonej obrony dla Ducha, statek Fregata zwiadowcza Przymierza oraz Wróbla Prom Przymierza. Wszystkie przedmioty będą dostępne nieodpłatnie. Gracze mogą również uzyskać cios kończący Omni-uderzenie oraz emotkę Taniec Flux w zamian za srebro.

Czytaj też: Polski Silent Hill 2 rugany przez fanów serii

Współprace między różnymi deweloperami, czy przeplatanie się marek gier, nie są dziś niczym niezwykłym, ale mam wrażenie, że w ostatnich latach wszystko jest pakowane wszędzie, na siłę. Żadnego pomyślunku czy zastanowienia się czego chcą gracze lub jak nie zszargać klimatu danej produkcji. O ile taki Geralt w Soul Calibur jeszcze może być do zaakceptowania, o tyle Lilit z Diablo 4 jako skin w Call of Duty Modern Warfare to jakiś nieśmieszny żart. W przypadku współpracy Bungie z Bioware również oczekiwałbym lepszego zrozumienia fanów marki Mass Effect i zadania sobie pytania – czy karmienie nas plakatem i krótkimi zwiastunami, a potem uruchamianie takiej współpracy, to jest coś czego naprawdę chcemy? Stan Mass Effect po Andromedzie jest w rozpaczy i tylko dobrze wykonane odnowienie trylogii zmywa hańbę z BioWare, które w ostatnich latach zupełnie już nie przypomina dawnego studia.

Co jeszcze planuje na najbliższy czas Bungie w Destiny 2? Życzenia Riven to nowe cotygodniowe zadana dostępne dla wszystkich graczy do 12 marca. W tym okresie każdego tygodnia Strażnicy będą mieli za zadanie ukończyć zadanie nagradzane żetonem, który następnie będzie można wymienić na liczne nagrody. Gracze będą mogli wybierać spośród życzenia siły, aby zdobyć bronie głębokiego wglądu z najazdu „Ostatnie życzenie”, życzenia ochrony, dzięki któremu będą mogli uzbroić się w egzotyczny sprzęt z roku Upadku Światła oraz życzenia piękna umożliwiającego zebranie pamiątek i niezbędnych materiałów Wstąpienia.

Czytaj też: Remake Until Dawn to dowód na stan branży gier wideo

W marcu na graczy czekają coroczne obchody Zawodów Strażników, a w kwietniu ruszy Destiny 2: W stronę Światła – dostępna dla wszystkich graczy dwumiesięczna zawartość w grze. 4 czerwca 2024 r. odbędzie się premiera dodatku Destiny 2: Ostateczny kształt, w którym Strażnicy podejmą próbę dostania się do Bladego serca Wędrowca. Tam zmierzą się ze Świadkiem i zgromadzą swoich sojuszników, aby zakończyć dziesięcioletnią wojnę Światła i Ciemności. Wszystko to w cieniu tego, że z Bungie odchodzi reżyser gry, Joe Blacbkurn.