Rozłożyli sprzęt Apple za 20000 złotych i zobaczyli… TO!

Co kryje się w zestawie Apple Vision Pro za 3499 dolarów, czyli (wedle szacunków) 18000-20000 złotych? Miano sprzętu na wskroś przekombinowanego, to wcale nie przesada.
Rozłożyli sprzęt Apple za 20000 złotych i zobaczyli… TO!

Apple Vision Pro rozmontowany. Ten zestaw do VR to jedno wielkie projektowe nieporozumienie

W sieci pojawiło się właśnie pierwsze nagranie, ukazujące proces demontażu zestawu Vision Pro od Apple. Zgodnie z oczekiwaniem to istny koszmar i zapewne nawet specjaliści z iFixit mieli z tym sprzętem nie lada wyzwanie. Aby dostać się do wyświetlacza, konieczne jest usunięcie specjalnie dostosowanych poduszek, uszczelek, a przez zupełny brak punktów wejścia do otwarcia montażu z folii plastikowej, wyświetlacza i szkła w Apple Vision Pro, trzeba polegać na pistolecie grzewczym i zestawie narzędzi do podważania, aby zakończyć pracę.

Czytaj też: Apple w kłopotach. Sprzedaż iPhone’ów spada

Samo usunięcie zespołu soczewek nie jest trudne, a gdy one są już oddzielone od zestawu słuchawkowego, możemy zobaczyć podwójne chłodzenie wentylatorowe. Dalej jest już cała masa taśm, śrub, wsporników i małych złącz, które muszą zostać usunięte, co potwierdza, że Apple Vision Pro nigdy nie było przeznaczone do demontażu przez nikogo poza wykwalifikowanym personelem serwisowym firmy.