Nie musisz instalować gier. Microsoft pozwoli Ci zagrać w nie za darmo i online

Jeśli zaliczasz się do “niedzielnych graczy”, czyli osób, które nie śledzą nowości na rynku wydawniczym, a po prostu od czas do czasu chcesz zrelaksować się przy jakiejś prostej produkcji, Microsoft ma dla Ciebie wartą rozważenia propozycję. W jego sklepie – który jest częścią systemów Windows 10 i 11 – uruchomiona została sekcja umożliwiająca zabawą za darmo bez konieczności instalowania czegokolwiek.
Microsoft Store
Microsoft Store

“Przyjemne i spokojne gry” – tak właśnie nazywa się sekcja w Microsoft Store, która udostępnia użytkownikom sporo produkcji – w chwili obecnej naliczyłem ich ponad sześćdziesiąt. Oczywiście nie spodziewaj się hitów i najnowszych tytułów. To propozycja przeznaczona dla wszystkich, którzy chcą w miły sposób odpocząć od pracy czy zrelaksować się po dniu nauki.

Microsoft Store czyli gramy online

Jak to działa? Po prostu otwórz Sklep Microsoftu, który znajduje się w systemowych aplikacjach pod nazwą Microsoft Store. Następnie wybierz znajdujący się po lewej stronie przycisk Gry i zjedź na sam dół, a tam wskaż na “Przyjemne i spokojne gry”. Na kolejnej stronie zobaczysz dostępne propozycje. W większości są to tytułu casualowe, będące odpowiednikami gier mobilnych. Jeśli najedziesz na interesującą Cię pozycję, zobaczysz przycisk “Zagraj teraz”. Gdy go naciśniesz, gra otworzy się w osobnym oknie, gdzie możesz bawić się, ile chcesz.

Czy jest w tym jakiś haczyk? Za takowy można uznać wyświetlane reklamy, co jeszcze bardziej wywołuje skojarzenia z produkcjami mobilnymi. Niestety, nie da się ich w żaden sposób zamknąć. Na plus należy policzyć natomiast to, że przy dłuższych produkcjach Microsoft pozwala na zapis postępu, jeśli zatem wrócisz do zabawy po przerwie, kontynuujesz od miejsca, w którym skończyła się poprzednia sesja.

Czytaj też: Cyberpunk 2077 ponownie ulepszony. Twórcy wyjawili najnowsze zmiany

No cóż – taka sytuacja bardzo kojarzy mi się z popularnymi jakąś dekadę temu stronami z dziesiątkami prostych gierek w technologii Flash. Zapewne nowa propozycja, jaką ma dla graczy Microsoftu, furory nie zrobi, jednak warto docenić producenta, że stara się cały czas uatrakcyjniać swoją ofertę.