Na Steam pojawiła się nienormalna gra. INDIKA to rosyjsko-polsko współpraca

Rozpoczął się festiwal NEXT na Steam. Na jakie produkcje warto rzucić okiem? Oto lista, moim zdaniem, najciekawszych gier do przetestowania w ciągu kilku najbliższych dni.
steam
steam

Nienormalna INDIKA na Steam Next Fest

Valve wystartowało z kolejnym festiwalem gier. Amerykanie długo dopracowywali formułę tych kilku dni atrakcji i dla mnie jest to o wiele ciekawsze wydarzenie, niż sezonowa wyprzedaż. Warunki wzięcia udziału w Steam Next Fest wymagają od deweloperów stworzenia wersji demonstracyjnej, więc każdy promowany tytuł od razu można zagrać. Oferta jest zatem atrakcyjna nawet dla graczy konsolowych, którzy nie dostają zwykle takiej możliwości. Twórcy muszą ponadto jak najlepiej wykorzystać kilka dni promocji, ponieważ dana gra może wziąć udział w festiwalu Steam tylko raz – trzeba być zatem najlepiej przygotowanym, jak się da, oferować transmisje na żywo czy dodatkowe atrakcje. Wszystko po to, aby zdobyć jak najwięcej dodań gry do list życzeń, które potem znacząco wpływają na początkową sprzedaż tytułu. Deweloperzy muszą się napracować, ale potencjalna nagroda za to jest jeszcze większa. Świetne, konkurencyjne warunki stworzone przez Valve sprawiają, że gracze mogą przebierać dziś w niesamowicie ciekawych propozycjach.

Czytaj też: Sprzedajcie swoje Xbox Series. Microsoft właśnie przekreślił sens konsol

Przedstawiam Wam kilka produkcji, które zdecydowanie warto sprawdzić podczas Steam Next Fest.

INDIKA

Zagraj w trzecioosobową grę fabularną osadzoną w dawnej Rosji widzianej w krzywym zwierciadle, gdzie mieszają się religijne i realistyczne motywy. INDIKA opowiada historię młodej zakonnicy, która wyrusza w podróż ku samopoznaniu wraz z diabłem jako swym niecodziennym towarzyszem.

Pacific Drive

Zmierz się z zagrożeniami Olimpijskiej Strefy Wykluczenia, gdzie twoim jedynym sprzymierzeńcem jest twój samochód. Zagraj w tę surwiwalową przygodę za kierownicą! Zbieraj zasoby i wrzucaj do swojego kombiaka, a później zaliczaj piekielne rajdy, aby przetrwać.

Star Trucker

Przewoź towary, handluj złomem i miej kombinezon zawsze pod ręką. Wyrusz między gwiazdy na poszukiwanie sławy w symulatorze ciężarówki podlanym międzygwiezdnym sosem.

Czytaj też: Upadek Call of Duty, na który zbyt wielu się godzi

Homeworld 3

Obejmij dowodzenie nad flotą, kieruj nią podczas starć w trójwymiarowej przestrzeni kosmicznej i poznaj rozbudowaną historię.

Children of the Sun

W tej taktycznej strzelance logicznej, podczas zabójczej wycieczki w mrok, kontroluj lot pojedynczego pocisku i uwolnij furię zemsty na złowrogiej sekcie, która zniszczyła ci życie.

Serum

Wkrocz do tajemniczego świata, w którym nieznana substancja przejmuje kontrolę nad twoim życiem. Wydobywaj Serum, aby pozostać przy życiu, walcz z niebezpiecznymi stworzeniami, rozwiązuj zagadki i odkrywaj wskazówki dotyczące przeszłości.

Drug Dealer Simulator 2

Co sprawia, że ktoś zostaje dealerem? Jak dealer zmienia się w narkotykowego barona? Przekonaj się w DDS2, symulatorze z dynamicznym otwartym światem i trybem kooperacji. Zbuduj sieć kontaktów, twórz narkotyki i zarządzaj swoim kartelem na Isla Sombra, gdzie jedynym prawem jest władza.

Orc Warchief: Strategy City Builder

Zostań wodzem orków i walcz o przetrwanie swojej rasy. Odbuduj swoją wioskę i wyszkol wojowników. Zbieraj zasoby i twórz broń. Podnieś swój baner i zbierz Hordę.