Upadek Call of Duty, na który zbyt wielu się godzi

Zaraz będziecie musieli rozwiązać pewną zagadkę. Przedstawię Wam dwa opisy aktualizacji Call of Duty, a Waszym zadaniem będzie zgadnąć, czy dotyczą one gry na konsole i PC, czy może tytułu mobilnego. Zgaduj zgadula!
upadek call of duty
upadek call of duty

Festyn Call of Duty

W Call of Duty już od dłuższego czasu nie chce mi się grać. To niesamowite, jak udało się zajechać tę markę, która niedawno potrafiła jeszcze zaoferować ciekawe misje w trybie dla pojedynczego gracza. Ostatnie recenzje Modern Warfare 3 już wprost pokazują, że fabuły nie ma tu co śledzić, a tryb sieciowy to co roku to samo. Zero innowacyjności, marketing wmawiający Wam, że gra działa na świetnym silniku, który nie pozwala nawet ciężkim pojazdom niszczyć małych murków, a do tego deweloperzy (to przy Modern Warfare 2) rozpływający się nad niesamowitym systemem wody, który wygląda po prostu biednie.

Czytaj też: PlayStation rozwiąże mój największy problem ze SteamDeck

Wisienką na torcie są oczywiście absurdalne już skiny dla żołnierzy w trybie online, których nie można wyłączyć, a gra specjalnie umieszcza Was w lobby z osobami, które zapłaciły za to, aby biegać z karabinem jako Nicki Minaj czy kot. Takie rzeczy bez problemu pasują do np. Fortnite, ale gdy widzę w zwiastunach skinów Lilith z Diablo 4 to naprawdę mam już dość. Oczywiście dałoby się rozwiązać to tak, jak np. robi to World of Warships, w którym można wyłączyć udziwnione statki, aby nie niszczyć klimatu rozgrywki.

Przejdźmy jednak do najnowszych zmian! Przedstawiam Wam dwa opisy aktualizacji do mobilnego oraz „głównego” Call of Duty. Domyślicie się, który jest który?

  • Nowa broń: spodziewaj się czterech nowych Base Weapons do wykorzystania: AR, RAM-9 SMG, SOA Subverter BR i miecza do walki wręcz – Soulrender.
  • Zaangażuj się: do odblokowania jest siedem Aftermarket Parts, w tym piła łańcuchowa JAK Limb Ripper, idealna do rozwalania zombie!
  • Stań się Nieumarłą Elitą z BlackCell: Kup i uzyskaj ekskluzywny dostęp do Skórek Operatorów specjalnej kadry nieumarłych, na czele których stoi szkieletowy John Doe. Wszystkie olśnią cię ociekającym złotem i błyszczącym, eterycznym, fioletowym odcieniem!
  • Rick Grimes i Kate Laswell występują w rolach głównych przepustki. Kup przepustkę bojową sezonu 2 i natychmiast odblokuj Ricka Grimesa z The Walking Dead od AMC, a także szefową stacji – Kate Laswell.
  • Nowe oferty w sklepie: Zagraj jako Michonne z serialu „The Walking Dead” stacji AMC, pokuś się o nowy pakiet CDL i świętuj Black History Month 8 lutego dzięki bezpłatnemu pakietowi zawierającemu inspiracje zaprojektowane przez nasz zespół.
  • Nowe wyzwania, wydarzenia i postępy: Dowiedz się wszystkiego o cotygodniowych wyzwaniach i wydarzeniach sezonu 2, zaczynając od ekskluzywnych nagród za Horde Hunt i sprawdź nagrody prestiżowe w drodze do poziomu 450.

Czytaj też: Tak będzie wyglądał Ognisty Jaszczur z Gothica. Jego syczenia bałeś się za dzieciaka

Oto druga aktualizacja.

Rok 2024 to Rok Smoka i jesteśmy gotowi świętować go w X. Nowy sezon dodaje mapę trybu wieloosobowego Nuk3town z motywem Roku Smoka oraz mechanikę plecaka odrzutowego do wykorzystania w trybie wieloosobowym Boost Assault i nowej klasie Jet Boost Battle Royale. W najnowszym sezonie gracze mogą także skorzystać z nowych minigier na pływającej platformie w Isolated, cieszyć się większymi możliwościami dostosowywania interfejsu HUD w kilku trybach gry, zdobyć nową broń, Type 19, i inne przedmioty w ramach przepustki Lunar Dragon i wiele więcej.

Ciężko się już połapać, ponieważ obie gry mogłyby reprezentować bezduszne gry mobilne. “Kup skórkę! The Walking Dead! Nieumarli!” – ten opis pochodzi w “głównej” odsłony Call of Duty. Niewiarygodne, do jakiego stanu doprowadzono tę markę.