Do Xbox Game Pass trafią nowe gry tylko, że zaraz nie będzie gier na Xboxa

Wyciekły pierwsze gry, które pojawią się w ofercie Xbox Game Pass. Wszystko ma jednak słodko-gorzki posmak, ponieważ biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia, platforma może wkrótce nie mieć nowych tytułów.
xbox game pass
xbox game pass

Nowe gry w Xbox Game Pass

Do sieci wyciekła lista gier, które dostępne będą w Xbox Game Pass. Są to:

PlateUp!

Gotuj i serwuj potrawy, projektuj i dekoruj restauracje, rozszerzaj swoje gastronomiczne królestwo, odblokowując nowe funkcje, umiejętności i dania w unikalnych, stworzonych przez algorytm lokalizacjach. Klasyczna gra kulinarna z ciągłym zapisywaniem postępów.

Czytaj też: Sprzedajcie swoje Xbox Series. Microsoft właśnie przekreślił sens konsol

Resident Evil 3 Remake

Jill Valentine jest jedną z ostatnich osób, które zostały w Raccoon City i ujrzały okropności, jakich dopuściła się Umbrella. Aby się jej pozbyć, Umbrella sięga po tajną broń — Nemesis!

Madden NFL 24 (w ramach EA Play)

Poznaj najnowszą odsłonę FieldSENSE w Madden NFL 24. Bardziej realistyczne ruchy zawodników i ulepszona SI dają ci kontrolę nad strategią rozgrywki i pewność, że możesz zdominować każdego rywala.

Czytaj też: Upadek Call of Duty, na który zbyt wielu się godzi

Co nam jednak po tych wiadomościach, skoro wiemy już, że konsole Xbox odchodzą na dalszy plan i nie będą oferowały ekskluzywnych produkcji. W takim razie lepiej jest kupić dziś PlayStation 5 lub Nintendo Switch. Cała ta sytuacja ma jednak jeszcze dalszy ciąg przyczynowo-skutkowy. Nie pomyśleliśmy jeszcze o tym, jakie nastawienie mogą mieć do tej sprawy deweloperzy! Skoro przewidują oni spadek zainteresowania hardwarem Xbox, to w takim razie, po co męczyć się z robieniem na te konsole gier? To doprowadzi do jeszcze większego osłabienia marki Xbox.

Widać to już teraz, gdzie wyczekiwana przez graczy PlayStation i Xbox (gra jest już dostępna na Nintendo Switch) produkcja z PC, Dave the Diver, nie zawita od razu na jedną z konsol. Tytuł z przytłaczająco pozytywnymi ocenami, o którym deweloperzy wcześniej mówili, że pracują nad wersjami na sprzęt Sony i Microsoftu, został zaprezentowany tylko na PlayStation 5. Twórcy oficjalnie informują, że chcą dotrzeć do jak największej liczby graczy, ale są małym zespołem, który musi odpowiednio zarządzać swoim czasem i zasobami. Jak widać, ze wspomnianej dwójki, sprzęt Microsoftu już teraz zostaje w tyle.